Skocz do zawartości

JR12X a moduł JETI Duplex


Czaro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sobie ja radio JR 12x i zapragnąłem włożyć do niego moduł nadawczy JETI Duplex. Ponieważ nadajnik ma takie same złącza pinowe jak graupner MX24 wziąłem moduł TGs dedykowany pod MX24. I.... niestety. W radiu jest schowana jakaś mądrość, która rozpoznaje typ modułu nadawczego i wyświetla tę informację na monitorze komputera. Moduł 35MHz widzi, moduł 2,4 DSM2 JR/Spectrum widzi, a JETIego nie :(

Poszukiwania rozwiązania w google i RCgroups nie dały na razie rezultatu.

 

Może ktoś z Was spotkał się z rozwiązaniem tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde zdziwilbym sie gdyby JR rozpoznawal Jeti. Przeciez to konkurencja.

Czy mozesz wlozyc inny modul JR to twojego nadajnuika? Chodzi mi o jakas starsza wersje. Zwykle jest tak ze w nowych nadajnikach koder rozmawia z modulem przez lacze szeregowe i moga sobie pogadac. Starsze uzywaja sygnalu PPM. I tu moze lezec twoj problem. Jeti potrzebuje PPM. Wiem ze do Multiplexa RoyalPro chlopcy zrobili konwerter z jezyka kodera na PPM by moc uzywac nie-multiplexowych modulow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety starsze moduły, takie jak do JR 3810, 9303, MX-22 nie pasują. Mają złączkę 5-pinową. Natomiast moduły w MX-24 i JR 12 mają dwie złączki 14-pinowe.

Sprawdzałem też z Weatronic'iem i również nie działa.

 

W MX-24 działają za to wszystkie i 35, i JETI, i Wea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem odpowiedź od JETI. Swoją drogą, porządna firma, skoro odpisują na maile z takimi pierdołami. Cytuję:

 

Duplex TGs transmitter module is compatible with Graupner MX-24 transmitter. JR 12X is very similar with MX-24 but no exactly. Duplex TGs transmitter modul was designed primary for MX-24 and secondary for JR-12X too. Metal chassis of 12X's is slightly smaller than MX-24 and insertion of TGs module requires more forces than by MX-24. TGs is possible to use with small modification together with JR-12X transmitter. It was decided that we will not be offer of this variant TGs for JR-12X (because high force). This modification is illustrated on attached files. You need only 2x rezistor 4K7 in size 0603 (smd) and 2x rezistor 150ohm in size 0603.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Po przeróbce moduł działa! :) Radio widzi go jako moduł 36MHz, wystarczy więc ustawić modulację PPM i jakikolwiek kanał z zakresu 601-659.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.