Jump to content

Jak połączyć skrzydło w całosć ??


dario1977

Recommended Posts

czy może mi ktoś podpowiedzieć jak i czym najlepiej połączyć trzy części skrzydła wycięte ze styropianu w jedno przy czym dwie zewnętrzne części mają być uniesione o ok 2-3 stopnie do góry ?? profil to NACA M15 o cięciwie 22 cm a wysokość z najgrubszym miejscu to ok 29 mm.

Prosił bym o jakiś prosty sposób nie koniecznie ekstra mocny.

Link to comment
Share on other sites

A dokładniej to jak daleko powinna wchodzić ta kształtka przy 50 cm długości części sklejanej ??? no i czy nie lepiej dać po dwie na każdą ze stron ????

Na razie dysponuję sklejką 4 mm więc chyba ją wykorzystam. mam arkusze 50 na 50 cm więc wytnę po ok 25 cm na płat to środkowa część będzie cała w tym wzmocnieniu a końcówki na połowie powierzchni i powinno starczyć

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy żeby było 15cm- podgięcie- 15cm. Można dać 2 na stronę ale nie z 4mm sklejki :) 2mm wystarczy a szerokość tych profili to jakieś 20mm. Skrzydło się nie złamie na uszach. Mam takie o podobnej wielkości i zrobione właśnie tak.

 

Jak byś powiedział jeszcze jaki model robisz to było by łatwiej.

 

Ja w swoim mam obustronnie po długości naklejone 1cm szerokości paski z 1mm sklejki. To one pełnią funkcję usztywniacza centropłata.

Link to comment
Share on other sites

to ma być model dość fikuśny coś na wzór platformy FPV coś takiego lecz mniejszych rozmiarów oczywiście http://psxmaniak.republika.pl/rc/raptor3.jpg

no i sterowany tylko SK i SW >> dla tego ten problem z łączeniem aby uzyskać wznios.

Na dwie belki stanowiące ogon kątowniczek aluminiowy 15mm, statecznik poziomy z profilem ( nie wiem jeszcze jakim ale z czasem się dowiem:))

 

Dzięki za porady i czekam na więcej :):):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.