Skocz do zawartości

SultimateVPP Donatasa prawdziwy SZOK


przytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam o tak wczesnej porze ale poniewaz "cóś" "mię" niesłychanie zadziwiło, spieszę o tym poinformować kolegów modelarzy tutaj link wyjasniajacy wszystko tzn moje zdziwienie heheheh;) :

 

 

Nie wiem jak Wy ale ja sie uśmiałem oglądając co ten model wyrabia!!!!!!!!!!!!

 

a niedawno ktoś na forum pytał o smiglo z przestawialnym skokiem- czy istnieje. Echh Afryka ...... sto lat za -i tutaj juz nie jestem pewien za kim;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu jest link do firmy produkującej gotowe zestawy do fun jeta i acromastera, w wersji z włókna szklanego i włókna węglowego, na stronie dostępne są również filmy, polecam obejrzeć jak lata wektorowany fun jet:

 

http://vektor-technik.de/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=37

 

Tak na marginesie, jakiś czas temu zamówiłem powyższy zestaw dla fun jeta i zmontowałem model i wyposażenie, ale nie zdążyłem już na jesieni oblatać, jak warunki się poprawią zdam relację jak owo cudo się sprawuje, konstrukcja bardzo prosta, wydaje się mocna i efektywna.

Na rc groups był wątek na ten temat, zdaje się że ktoś zrobił na wzór tego niemieckiego własny system.

 

Pozdrawiam

 

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy produkuja zestaw dwuosiowy, natomiast Donatas lata na jednosiowym. Problemem w tych modelach (halowych) jest zachowanie odpowiedniej masy- w przypadku napedu Donatasa max 155g do lotu. Dwuosiowe sterowanie wektorem ciagu jest wlasnie w trakcie realizacji przez Shahida z Wielkiej Brytanii- zastosowal mocniejszy silnik, wiec moze mu sie uda :) Wowczas zawis odwrocony mozna latwiej okielznac (powiedzmy, ze latwiej) i miec praktycznie pelna kontrole nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niedawno ktoś na forum pytał o smiglo z przestawialnym skokiem- czy istnieje. Echh Afryka ...... sto lat za -i tutaj juz nie jestem pewien za kim;)

Nie przesadzajmy, pierwsze VPP z bardzooo dobrym skutkiem pojawiło się na zawodach w Polsce już w 2006r. ! Osobiście znam 2 osoby które opanowały latanie vpp na nie najgorszym na owe czasy poziomie ( w tym jedna bardzo, bardzo dobrze ! ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sterowanie wektorem ciągu nie jest nowością ale sposób w jaki to tutaj rozwiązano i z powodzeniem wykorzystano w modelu halowym ja osobiście zobaczyłem pierwszy raz.

I pierwszy raz zobaczyłem również niektóre figury -nie wiem nawet jak je nazwać :).

 

Boogie, Shahid powiedział mi że podobno w Polsce jest najpiękniejsza hala do latania modelami na Świecie, wydaje mi się że to ta w której latasz w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.