Skocz do zawartości

Jak pobudzić kompa?


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Chcę żeby komputer trochę szybciej chodził.Ananasów się nie spodziewam bo na "wyposażeniu"mam:

-Ram 2512 mb

-Karta graficzna geforce 6 albo 7 256mb

To z tego co pamiętam :P

aha windows xp professional

 

Co zrobiłem?

 

-Po pierwsze usunolem nie potrzebne programy

-po drugie wyczyściłem pulpit,i zrobiłem skróty do dysku d (np. muzyka,plany itp.)Na Pulpicie zostało 10 ikon(a było 40 ;P)

-Zmieniłem antivira na Avasta-podobno nie zamula kompa.

 

No i chodzi ciut szybciej,ale czasem się wiesza.

 

Co mogę jeszcze zrobić?Format był robiony miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Zmieniłem antivira na Avasta-podobno nie zamula kompa.

No to serio przyspieszyłeś... wyrzuć to czym prędzej.

 

Na początek pobierz programik Combofix - wyczysci z wiekszosci trojanow. Później ściągnij Avira personal - darmowy antywirus, zajmuje mało ramu, ten na prawde nie muli kompa.

 

 

Co masz na myśli przez "wiesza się" ? Zamula, niebieski ekran, zawiesza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje jeszcze od czasu do czasu darmowy polski "Odkurzacz".

http://www.franmo.pl/

Usuwa on intuicyjnie wiele zbędnych plików zapasowych w przeglądarkach (a mogą być ich i setki tysięcy) i inne niepotrzebne np wersje językowe itp. Robi kopię bezpieczeństwa przed usunięciem, więc gdyby co, można cofnąć.

Po takim czyszczeniu warto zrobić co jakiś czas defragmentację plików, scieżka: Programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe> Defragmentator dysków , informacje dodatkowe w necie.

po takich zabiegach chodzi zazwyczaj dużo lepiej.

Jeśli masz przeglądarkę Firefoks możesz wyczyścić jej pamięć stron do porównywania (będzie się szybciej otwierać), ścieżka: Ctrl+Shift+Delete, pokaże się tabelka: "Wyczyść historię przeglądania" gdzie zaznaczasz w Szczegółach : "Pamięć przeglądanych stron", "Ciasteczka" i "Pamięć podręczna" > i klikasz "Wyczyść teraz".

:!: Nie zaznaczaj tylko: "Dane formularzy i historia wyszukiwania", "Aktywne zalogowania", "ustawienia witryn", bo stracisz ustawienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamula się -mam na myśli że czasem pomyślić dużo musi(np jak włączam grę)a wcześniej tak nie było

 

A miejsce na dysku masz? Przynajmniej z 5gb wolnego na partycji systemowej. Wcisnij alt+ctrl+del - menedzer zadań - kliknij na cpu i sprawdź co najbardziej obciąża, kliknij na użycie pamięci i to samo.

 

Próbowałeś wyłączyć gadu-gadu i sprawdzic jak komputer dziala? Te najnowsze "czynią cuda". Podobnie ze skype może sie dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom msconfig z lini poleceń i zobacz czy nie masz uruchomionych zbędnych procesów (serwisy i aplikacje). Możesz zbędne powyłączać ale sam musisz to ocenić i rób to raczej po kolei i świadomie.

Jak radzi Diem użyj managera. Możesz zobaczyć w tym samym managerze w zakładce Procesy która aplikacja pobiera najwięcej pamięci. Może jej nie zwalnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale one są orginalne(dołączone na płytce)szukać jakieś alternatywy dla nich?

Dokładnie, nie wiem jaką kartę masz ale zawsze jakieś alternatywne "Omega drivers" się znajdą. Dopiero na takich sterownikach karta zaczyna pracować tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wymagania, może być problem z kartą graficzną masz minimalną więc mi się wydaje że to ona jest za mała. Ale spróbuj pousuwać gierki takie jak np Gta vice city i wyłącz wszystkie niepotrzebne programy gdy grasz np gg czy chociażby antywirusa jeżeli nic nie ściągasz z neta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.