Skocz do zawartości

Akcja poszukiwawcza po katastrofie lotniczej


kerad4

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

a o to news prosto z Gdyni:

Dnia 03.01.2011r w godzinach południowych doszło do katastrofy lotniczej z moim modelem na czele. Otóż dzień jak codzień, warunki pogodowe wydawały się dobre, samolocik czekał w hangarze (tj. piwnicy :) ) no to co innego robić jak nie polatać, a chociaż spróbować polatać. Wraz z kolegą moritz udaliśmy się na pola czynić swoją powinność. Jako że pilot czyli ja, młody wiekiem i doświadczeniem za sterami jeszcze nie panuję nad swoją maszyną, dałem wystartować doświadczonemu koledze i dopiero u góry przejąłem pałeczki. Niedoskonałości konstrukcji plus brak doświadczenia i jak się okazało podmuchy wiatru wygrały z pilotem. Maszyna zaczęła latać niedokońca tam gdzie ja bym chciał i weszła nad obszar zabudowany. W pewnym momencie samolot zaczął kołować a wszelkie podjęte próby ratunku zdały się na nic i tylko możnabyło podziwiać jak samolocik leci coraz niżej nad posesją za drzewami.

W pewnym momencie usłyszałem nic innego jak krzyki mojej załogi w postaci serw, "may day may day, spadamy, z tego juz nie wyjedziemy cało" i straciłem go ze wzroku. Wiedzieliśmy ze spadł "gdzieś tam" ale tak dokładnie to nie wiadomobyło gdzie, przeczesalismy z buta spory teren wraz z prywatnymi posesjami ale po modelu ani widu ani słychu i trzebabyło ze spuszczoną głową i tylko nadajnikiem wracać domu.

Jak się okazało to dopiero początek historii.

Wiedząc o możliwościach sprzętowych kolegi kefir ( http://www.oczamiptaka.pl/ ) postanowiłem skorzystać z jego pomocy w poszukiwaniu szczątek. Kolega kefir pomimo tymczasowych niedomagań zdrowotnych podjął się przeczesania terenu od góry, zapakował sprzęt w samochód i pojechał na opisane wcześniej miejsce zdarzenia. Za pomocą swojej maszyny w postaci quadrokoptera z zainstalowaną kamerą na pokładzie, obleciał pieczołowicie wskazany obszar nagrywając piękne widoczki z góry na różne pola i posesje. Po przeczesaniu terenu, udał się do domu z nagranym materiałem filmowym i klatka po klatce śledził nagrane widoki w poszukiwaniu czerwonych szczątków samolotu.

Jak to mówią, szukajcie a znajdziecie. Na dachu jednej z posesji dostrzegł czerwony, jeszcze nie zaśnieżony obiekt.

Pora była juz późna i ciemno, wiec ciężko był podjąć akcję sciągania samolotu, pozostało tylko poinformowanie właściciela posesji ze na jego dachu lezy mój samolot. Mina faceta była bezcenna :). Dziś podjęto akcję sciągania wraku, misja zakończona pomyślnie.

Poniżej zamieszczam link do fragmentu nagranego materiału w czasie akcji poszukiwawczej i zdjęcia.

 

Wielkie brawa i podziękowania dla kolegi kefir za szybkie podjęcie akcji mimo słabego stanu zdrowia. [/i]

EDIT:

http://vimeo.com/18394544

 

fragment (ten najcenniejszy) nagranego materiału na którym kolega kefir dostrzegł coś czerwonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

samolot zaczął kołować

Błagam.. krążyć nie kołować :) Wybacz czepialstwo, ale w końcu forum modelarskie i jednak wypadałoby rozróżniać pojęcia kołowania i krążenia.

 

Dobrze, że obyło się bez jakichkolwiek uszkodzenia modelu i mienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia jak z filmu...co wazne z happy endem. Gratuluje determinacji i zaangazowania. Ja w czerwcu na aeroklubowych zawodach w Katowicach dane mialem patrzec, jak moj model gumowki- co prawda wolnolotki i nie mialem wplywu na lot- po osiagnieciu max. Czasu nie chce spadac, lecz coraz wyzej szybuje nad lasem i niknie z pola widzenia. Po zawodach szukalem go w lesie na drzewach, ale do dzis go nie odzyskalem...a tak cudnie latal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.