Skocz do zawartości

Oblot ULS-PW


Pawel_W

Rekomendowane odpowiedzi

Wbew pozorom dalo sie na tym zbocze pedzlowac. Tyle ze towarzystwo z ziemi darlo pyski w stylu "Laduj k. . . bo my tez chcemy". Inaczej mowiac 15 minut chyba zaliczylem ale nie z powodu warunkow czy tej kurzej grzedy zwanej szybowcem. Zimno bylo ale gdy sie ma nascie lat . . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, to nie Gapa tylko ULS PW.

Tego szybowca nie zbudowano po to by godzinami latać na nim w termice czy na żaglu.

Założenia konstruktorów zostały spełnione, więc nie można mówić że to chybiona konstrukcja.

Warto poczytać :wink:

Przepraszam - trochę uprościłem tok myślowy - napisałem Gapa PW2 bo takie dwie przewinęły się przez nasz aeroklub. Gapa jest (tu cytat z artykułu) rozwinięciem szybowca ULS-PW. Poza szybką wiatrochronu i kształtem statecznika pionowego nie różniły się zbytnio od ULS-PW. ULS... zaprojektowany do szkolenia podstawowego.... jakoś nie obiło mi się o uszy aby się ktokolwiek na nim podstawowo wyszkolił. W ostatnim sezonie koledzy z KNL szkolili się podstawowo na Puchaczu w Stalowej Woli uszkadzając z resztą w nim podwozie. :wink:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.