Skocz do zawartości

Cyklowanie pakietu Hitec


Alianora

Rekomendowane odpowiedzi

To cyklowanie nazywa się formowaniem.

Formuje się prądem 10-godzinnym, czyli w twoim przypadku ~160mA.

Rozładowuje się do 0.9÷1.0 V/ogniwo.

Skoro prąd 10-godzinny, to sam możesz sobie policzyć, ile będzie trwało 5 cykli ładowania/rozładowania. Mała uwaga - ładowanie trwa dłużej niż 10 godz., bo są straty - w praktyce wychodzi ok. 14 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cyklowanie nazywa się formowaniem.

Wiem... ale starm sie uczyc "slangu modelarskiego" i gdzies tak kilka osob zamiast formatownie pisalo cyklowanie... :)

 

Formuje się prądem 10-godzinnym, czyli w twoim przypadku ~160mA.

Rozładowuje się do 0.9÷1.0 V/ogniwo.

Skoro prąd 10-godzinny, to sam możesz sobie policzyć, ile będzie trwało 5 cykli ładowania/rozładowania. Mała uwaga - ładowanie trwa dłużej niż 10 godz., bo są straty - w praktyce wychodzi ok. 14 godz.

 

Hmmm w mojej ladowarce prad ladowania ustawiany jest co 0.1A - ustawilem 0.2A

Rozladowywanie na 1V (ladowarka podobno sama sie domysla ile jest ogniw... zobaczymy...)

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zapamietania: FORMOWANIE :)

 

A na powaznie: ile cykli powinno sie wykonac na nowym pakiecie? Ma to jakies znaczenie? Wlasnie leci u mnie 2 cykl i zastanawaim sie czy bede mogl jutro po naladowaniu wylaczyc, podpiac wszystko i potem znow wrocic do formowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.