Jump to content

Dziwny przełącznik w regulatorze Jeti RAY 40 A ESC


mnich

Recommended Posts

Witam

Ponieważ jestem noga w elektrykach mam jedno pytanko.

Kupiłem taki zestaw:

http://www.modelarski.com/produkt-Silnik_Ray_C3542_05_+_regulator_Jeti_RAY_40_A_ESC,4229.html

i intryguje mnie jeden szczegół. Od odbiornika odchodzi podwójny przewód z przełącznikiem dwupozycyjnym. Ale bez względu na to w jakim położeniu jest przełącznik silnik i odbiornik działają.

Do czego on służy?

Link to comment
Share on other sites

Generalnie do wyłączania regulatora np na lotnisku aby poprzez przypadkowe przestawienie drążka w aparaturze nie załączyć silnika kiedy model mamy w ręku. Tu jest opis

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=967

http://www.toprc.eu/en/jeti-ray-eco-40

sprawdź ten wyłącznik omomierzem jeśli masz, być może że jest uszkodzony, urwany kabelek przy nim lub regulatorze (trzeba dostać się do płytki), i nie przełącza. Albo go rozbierz.

Jeśli przełącznik jest Ok to widać coś w elektronice padło, albo może nie jest ustawione (nie mam do takiego instrukcji)

 

Edit. zapomniałem dopisać abyś też "przedzwonił" omomierzem kabelki od wyłącznika do płytki, bo zdarzyło mi się, że był w środku izolacji urwany. Jeśli wszystkie te zabiegi nie wykryją przyczyny to można jeszcze dla pewności czy nie ma zimnego lutu przejechać je lutownicą.

Te wyłączniki są w regulatorach bardzo praktyczne, bo podczas przerw w lotach na lotnisku nie trzeba rozpinać pakietu, tylko tym wyłącznikiem wyłącza się regulator i odbiornik.

W regulatorach bez niego może się zdarzyć, że przypadkowo wyłączymy najpierw nadajnik i wtedy odbiornik może złapać zakłócenia które mogą włączyć silnik. Możesz sam zrobić taki eksperyment, musowo zadziała, zwłaszcza na lotnisku, ale może już masz takie doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.