Skocz do zawartości

Co u licha z tą Jaskółką???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Pawel - Jaskolki ze ssaniem przez wal krecily sie tak wszystko inne, w prawo.

RomanJ4 - Jaskolki z twojego obrazka maja rozrzad membrana, krecia sie w obie strony. Bez roznicy.

Czyli w instrukcji jest błąd??

Zresztą o wiele precyzyjniej byłoby napisać, że obroty są zgodne lub przeciwne do ruchu wskazówek NORMALNEGO zegara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przyszło mi do głowy, że jeśli powstał taki dylemat jak kolegi Pawła, to na starych fotografiach z danych czasów (nie rysunkach, bo tu inwencja rysownika może doprowadzić do fałszywych wniosków) można poznać po śmigle kierunek obrotów. Stąd było moje pytanie do właściciela, czy śmigło do tego silniczka jest oryginalne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cy-kada - cos Waszmosc opowiadasz.

Jaskolka - pisalem - membranowa krecila sie w obie strony, ssana walem w PRAWO.

Bambino - w PRAWO

Zeiss - 1cc - w obie strony bo ssany tlokiem

Zeiss 2/2.5cc w obie strony bo ssane membrana kreca siw w obie strony, ssane dyskiem - dysk mial dwa naciecia do obrotow prawych i lewych. Wystarczylo zdjac pokrywe karteru, przelozyc i juz.

A skad wiem - bo wszystkich tych motorkow uzywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 Jaskolki 0 "kreca" w lewo tak jak i PK 1...

Pawel moze sie zdarzyc ze krotka serie silnikow wykonano z inaczej polozonym otworem w wale ? Lub ktos sam zmajstrowal wal "prawoskretny" ?

 

Pamietam tez z mlodosci ze bylem zrozpaczony ze moja PK-1 pracowala krecac smiglo w lewo (musialem sam dorobic smiglo) gdy "wszystko" inne krecilo smigla w normalny sposob/kierunek...teraz krecac w lewo zapalam tylko czterotakty... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest mozliwe ze robiono Jaskolki prawoskretne "na zagranice" co moga swiadczyc napisy na originalnych pudelkach Jaskolek(nazwy Hirondelle,Schwalbe -o ile pamiec mnie nie myli )...musze przetestowac inne Jaskolki tak jak ich pudelka i instrukcje ...dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.