Skocz do zawartości

Przeróbka silnika z Cd


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Nawinoł mi się pod ręke silnik z odtwarzacza płyt.Wiem że przeróbka jest nie opłacalna,ale chciałbym spróbować własnych sił w przewinięciu itd.Wiem że szczegółowe opisy były na forum alexa,ale nie moge ich tam znaleść.Może macie jakieś ciekawe strony i porady co do takiej przeróbki?

 

 

Z gory dzięki i Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz K., - zainstaluj sobie przeglądarkę Mozilla Firefox - ma automatyczną korektę błędów - gdy będziesz pisał to podkreśli na czerwono to co źle .. ładnie proszę..

 

 

 

(Tak Panowie wiem że to do mnie niepodobne ale mam dzisiaj dzień dobroci dla bliźnich więc bez komentarzy 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Nawinoł mi się pod ręke silnik z odtwarzacza płyt.Wiem że przeróbka jest nie opłacalna,ale chciałbym spróbować własnych sił w przewinięciu itd.Wiem że szczegółowe opisy były na forum alexa,ale nie moge ich tam znaleść.Może macie jakieś ciekawe strony i porady co do takiej przeróbki?

 

 

Z gory dzięki i Pozdrawiam ;)

Fotka tego co masz + wymiary - może ktoś pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas przewinąłem 5 silników z cdr 9 zębów 12 magnesów. Powstały o różnym ciągu i mniejszym lub większym poborze prądu w zależności od średnicy drutu i ilości zwojów. Ostatnio powstał silnik (0,4 30 zw. na ząB) , który na GWS 8x4 ma ciąg 180g i pobór 2,8A, nic się nie grzeje. Nadaje się może nie do samolotów ale raczej do modeli pływających, motorówki, jachty motorowe, kutry torpedowe i patrolowe o długości do 600mm. Więcej o programowaniu regulatora z drążka i zrywaniu synchronizacji napisałem na www.rcmodelfordon.zafriko.pl w temanie silniki 3f.

Natomiast drugi silnik miał być na duże obroty na śmigło 7x4, 7x6. Najlepiej się sprawuje na 8x4. Zastosowanie mniejszego śmigła nie powoduje zwiększenia obrotów. Nie wiem co powoduje wzrost obrotów. Być może na konstrukcji 9 zębów 12 pól jest to niemożliwe, może konieczne jest 12 zębów 14 pól, tak jak w silnikach fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie postarałeś się :)

 

Silnik możesz mieć do obiadku:

- usuń, zdejmij, wyrwij, upiłuj część blaszaną mocowania - tylko nie uszkodź tulejki (mosiężnej lub raczej brązowej) będącej mocowaniem statora i łożyskowaniem

- przyklej do w/w tulejki rurkę długości np 2cm jako mocowanie całego silnika

- przewiń w układzie ABC dużo grubszym drutem (jaki masz? ) do pełna, wyprowadzenie gwiazda

- zostaw oryginalny magnes, śmigło około 5-6" przyklej bezpośrednio do rotora

- żadnego mocowania, zabezpieczania rotora przed wypadnięciem nie potrzeba

- PRÓBY I POMIARY - WNIOSKI - ZMIANY W CELU DOPASOWANIA DO POTRZEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile taki silniczek może mieć ciągu?liczę na 250g

Bez wymiany magnesu i kombinacji z zamocowaniem rotora (aby nie odleciał :) ) może być trudno, ale 100g da radę.

Drut powiedzmy średnicy 0,2-0,3mm (trudno kupić taki drut na metry, raczej z czegoś odwiniesz).

Pierwszą przeróbkę traktuj jako doświadczenie i frajdę - nie skupiaj się na szczegółach, bo nawet nie zaczniesz budowy.

Najlepiej włącz go teraz i zobacz, jak wolno pracuje i jaki jest słaby ( o ile zadziała, ale powinien) - mniej zwojów grubszego drutu, to wzrost obrotów, momentu, ale kosztem poboru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się ?Jak odwinąć ten drut starannie?

Coś czuję, że nie jesteś jeszcze gotowy do nawijania :?

Brnięcie w dyskusję chyba nic nie da, poza niestarannym powielaniem wieeelu opisów.

A podkreślam słowo niestarannym, bo: niedokładne zdjęcia, zamiast wymiarów porównanie z monetą, zamiast konkretów link do sklepu... i to na samym początku, że szukałem, ale nie znalazłem.

 

Trochę mi przykro, ale muszę odesłać do lektury : http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=11544 :devil:

 

PS

Może jednak ciut podpowiem, bo jest tego ogrom - jak już doczytasz o podstawach ( "tam" na samej górze), to pamiętam konkretne opisy parametrów takich małych silniczków (też "tam") w temacie Zero FlyZone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.