Skocz do zawartości

rejestracja motoru


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie sadze zeby takie cos weszlo w zycie, aczkolwiek moge sie mylic.

Co drugi kierowca motoroweru jest albo nastolatkiem, albo "dziadkiem na emeryturze", ktory posiada w wiekszosci prawo jazdy kat. B, a motorower kupil z racji oszczednosci. Wiec wtedy musialby znowu zdawac? Nie mowiac juz o tym ze terazniejszy test oblalby co drugi kierowca z co najmniej kilkuletnim stazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzajmy z tym co drugim kierowcą. Tak naprawdę to większość osób dochodzi do wprawy po zdanym egzaminie i nie wierze ze jak by komus zabrali prawko to by nie zdał ponownie. Powtórzyć teorię, z placem i miastem nie powinno być problemu tymbardziej, że zdawałbyś drugi raz prawko w mieście w którym kilka lat już się poruszałeś.

Cała ustawa jest juz przerzucana ze 2 lata, co chwile jest ze "Za pół roku zmienią się przepisy'. Ja już straciłem rachubę czy to ma wejść czy nie :D Tak czy siak, pewne jest, że ograniczyło by to ilość dziadków na skuterkach (nic do nich nie mam zeby mnie tu nikt nie posądzał). Młodzi i tak będą śmigać z prawkiem czy bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zapytam, bo moze znajdzie sie ktos obeznany w temacie. Slyszalem ze weszla w zycie ustawa mowiaca o tym, ze nowi kierowcy, jak to bylo kiedys, beda musieli miec na szybie zielony listek przez 2 lata. Po drugie, ze motocykle beda dostepne od 24 lat, co mi sie baaardzo nie podoba, no a po trzecie, ze nowy kierowca zobowiazany bedzie do zdania dodatkowo kursu bezpiecznej jazdy.

 

a do dziadkow na skuterkach tez nic nie mam. Wole, zeby wozili sie skuterkami niz samochodami 20 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z listkami kombinują już od kilku lat. jeśli chodzi o motory ma byc jak w Niemczech co popieram... sam mam bandita i wiem co on potrafi w porównaniu z 125 czy 250 które sa na kursie, to jest nieporównywalne. owszem, są młodzi rozważni ludzie którzy potrafią się powstrzymać i nie odkręcić... ale ilu ich tak na prawdę jest? ja staram się uważać, jeździć powoli itp. co prawda bardziej mnie kręci turystyka niż uliczne wyścigi pomiędzy samochodami 200/h ale nie powiem wam że nigdy mnie nie poniosło... dobrze jeśli kończy się to jedynie na mandatach...

Jeśli chodzi o ten motorower... na twoim miejscu odłożył bym jeszcze parę zł.i kupił typowego crossa 50ccm. one potrafią na prawdę dużo bo są lekkie i stosunkowo mocne, mają dość duży moment jak na tak mały silnik. poszukaj coś z hm cre 50, dt50r i aprilia rx moim zdaniem te były by najlepsze. możesz smiało rejestrować na 50, ominą Cie opłaty związane z prawkiem, no i opłaty później masz mniejsze bo to uzależnione jest od pojemności.

a pojemnść teoretycznie da się zmniejszyć ale musiał być w cylindry powkładać tuleje i zmienić tłoki... wg. mnie za dużo roboty.

 

edit.

to znaczy nie typowego crossa bo takim nie można jeździć po drogach, nie da się ich zarejestrować bez przeróbek, chodziło mi o enduro, sm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są wszystko chyba crossy niestety... trochę się zapędziłem, o tych wiem że są w miarę ok i nie sprawdziłem czy mają homologację... generalnie różnica pomiędzy enduro i crossem jest taka że enduro ma homologację...

 

---

jest jeszcze ciekawa opcja Derbi Senda. duży ale 50. co prawda to nie 80kg honda ale wygląda masywniej na co ja zwracam na przykład dużą uwagę... nie lubię małych motorów... podobno tani motorower...

 

a i sorry za taki mały offtopic ale jak wam się podoba ta honda?

to jest skuter. osobiście nie lubię (nawet bardzo) tych sedesów ale ten mi nawet się podoba... mógł bym takiego sprezentować córce gdybym ją miał xD

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nikogo urażać ani nic z tych rzeczy. po prostu wyrażę swoją opinię! moim zdaniem to jest przerost formy nad treścią. we mnie podziwu nie wzbudzi ani w nikim kto się choć trochę zna. po pierwsze ta rura to tragedia po drugie jeśli nie jedzie i nie widać rury to felgi mówią wszystko po trzecie jak już ruszy to wszystko wiadomo... za te pieniądze wolał bym zrobić sobie prawko kupić jakiegoś Ogara, Simsona czy cokolwiek za kilka set złoty. grzebać przy nim ile się da samemu i odkładać kasę na normalny motor... Zobacz... mówisz ze kosztuje 10,5 tyś. załóżmy że masz tyle. i zamiast go kupić robisz tak:

robisz prawko (w stosownym wieku oczywiscie) -1000zł (trochę mniej kosztuje ale żeby łatwiej się liczyło)

kupujesz powiedzmy ogara 200 -500zł w dobrym stanie z papierami itp.

powiedzmy że wydasz na niego jeszcze z 500zł żeby był cudowny i w ogóle malujesz go nowy tłumik, węglowe wstawki czy co tam chcesz. i z 500zł żeby go zatankować na jakiś czas ;D wyszło Ci 2.5tyś i masz już prawko i zatankowanego ogara po tuningu xD zostaje Ci 8tyś za co kupisz powiedzmy używanego

Horneta...

 

na ogarze nauczysz się jeździć i poznasz podstawy mechaniki ;) w budowie jest prosty jak cep i nie będziesz miał problemów z naprawieniem go jeśli trochę poczytasz. po za tym nie będzie Ci go szkoda rozebrać żeby naprawić... a z takim nowym za 10 tyś to już chyba nie tak prosto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie sprecyzowalem:

byly to zloty motorowerow (skutery-info.pl), a polecane przeze mnie rieju naprawde sie wyroznia, poniewaz kolega wladowal w niego duuuzo kasy: rure kupil z kawasaki ninja, moduly sportowe, filtr stozkowy i jeszcze pare innych bajerow. Rozumiem ze to nie to samo co typowy scigacz, ale jesli on ma 15 lat to raczej kupno motocykla byloby samobojstwem. A motorower pedzacy 140 km/h nie robi na was wrazenia? Nie pytam tutaj o zdrowy rozsadek itd, bo dla mnie nie jest to do konca normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie ;)

 

ta rura od ninji mnie rozwaliła xD

 

wśród skuterów się wyróżnia bo nie siedzisz jak toalecie ;D i tyle... 125 stylizowana na jak to piszesz "ścigacza" jest śmieszna... a 50... takie skutery "pędzące 140" nie robią wrażenia... nie raz mnie brał jakiś skuter wyglądający na 50 jak jechałem sobie 100... był jeden cwaniaczek który (dla zabawy oczywiście) wyrównał iii... zatrąbił bo przygazować nie mógł z automatem xD żeby się "pościać"... było to dość śmieszne ale sympatyczne bo i on i ja wiedzieliśmy o co chodzi ;D

 

może inaczej bym na to patrzył gdybym nie miał z tym styczności... tak wiec mówię Ci... większy podziw wzbudzisz jeśli zadbasz o jakiś klasyczny motorower niż kupując coś takiego czy taboret...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie zdecydowałem na tego enduro bo jest ładny.. jak dla mnie ;] stan jest tez prawie ze idealny Dołączona grafika

 

na rowerze lubię jeździć ale czas zacząć coś poważniejszego z motory(zacją)

 

wg mnie, to wlasnie karta motorowerowa powinna byc do 100ccm albo 125cc a nie ..;/ albo poprostu dowolna pojemnosc ale z ograniczeniem predkosci... czy cos..

 

bo bez przesady.. do 50ccm to nie ma za bardzo fajnego sprzetu .. tylko te toalety i pare drozszych zabawek..

 

 

a co do 125cc scigacza to aprilia rs 125 dawala rade nieźle.. v max modelu kumpla miala okolo 200km/h przy 42KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A motorower pedzacy 140 km/h nie robi na was wrazenia?

Na mnie nie robi żadnego wrażenia :)Co najwyżej wzbudza lekki uśmiech... dźwięk towarzyszący przekraczaniu magicznej setki na czymś "ścigaczopodobnym" woła o pomstę do nieba

 

Oczywiście nie mam zamiaru tutaj nikogo urażać bo każdy ma swój gust i swoje własne upodobania. Moje zdanie jest takie a nie inne. Za żadne skarby nie chciał bym wsiąść na coś takiego... już wolał bym jeździć starą poczciwą ETZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.