Skocz do zawartości

F4U Corsair


pancin

Rekomendowane odpowiedzi

linie podziału polecam robić srebrnym markerem olejowym ;) zawsze to bliżej prawdy ;) no i można nanieść troche przetarć "ekspoatacyjnych" ;)

 

warto też nei dociskać markera tylko ledwie dotykać nim materiału - wychodzą wtedy cienkie linie podziałów (zob moj Hellcat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda rewelacyjnie :)

Po malowaniu mam wrażenie, że troszkę krótki jest "pierścień" osłony silnika ale to może tylko wygląda tak na zdjęciu. Z dmuchaną kabinką będzie wyglądał jeszcze lepiej - gratuluje.

 

Nie mogę jednak nie zgodzić się z wcześniejszymi postami Kuby - w ESA im model prostszy tym lepszy. Taką dopieszczoną makietę żal rozbić a to przekłada się na bardziej zachowawcze latanie. Podświadome "unikanie kolizji" zwykle nie pozwala na zdobywanie punktów.

 

Lądowania na przełamaniu skrzydła nie ma się co obawiać, to bardzo mocne miejsce. Mój Me-262 ląduje na gondolach silnika i nie ma problemu ani z gondolami ani z płatem.

 

- życzę udanych lotów i do zobaczenia na zawodach.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy no tak zawsze można zrobić drugi ;) mniej dopieszczony i absorbujący wykonawczo .

A co do zawodów to najblizsze na jakie mam zamiar się wybrać to majowe w Plocku , na Kraków to trochę daleko choć nie ukrywam że pare lat mieszkalem na podkarpaciu tyle że wtedy nie wiedzialem o istnieniu ESA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to nie używać polimerowego kleju tylko CA gęsty na połączeniu ucho-centropłat i zrobi się wtedy coś w rodzaju płozy ślizgowej i po problemie . Nie pamiętam aby któryś z Corsair-ów nie chciał poprawnie latać . Chyba że po OSTRYM KRECIE i był źle posklejany (krzywo w pośpiechu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że ten corsair lata bardzo przewidywalnie , malo tego przez skrzydla "W" jest bardzo stateczny , zdecydowanie lepiej niż tradycyjna konstrukcja nawet z dość sporym wzniosem. A nawroty to bajka , nie opada i to bez użycia sw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.