Skocz do zawartości

Biskup - 2,5 m motoszybowiec ;D


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w żaden sposób nie potrafiłem zadowolić się właściwościami lotnymi piankowych esy starów i gliderów, postanowiłem stworzyć własną konstrukcję od podstaw :-)

 

Z początku miał być to projekt komercyjny , jednak po podliczeniu godzin pracy poświęconych na budowę zwątpiłem .

 

Koncepcja , to duży 2,5m motoszybowiec z napędem na wieżyczce oraz wyrzucanym spadochronem ratunkowym :-D

usterzenie poziome - płytowe .

 

Cóż więcej będę się tu rozpisywał , oglądajcie zdjęcia ;)

 

Na początek kadłub :

Laminatowy , o opływowym kształcie , w środku bardzo pojemny ^^

Zdecydowałem się stworzyć formę , zapewne przyda się przy możliwej kraksie xd

Machnę sobie wtedy nowy kadłub w przeciągu 2 dni ;D

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika[/img]

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na kopyto nakładamy żelkot . Można użyć gotowego - kupnego , można też i zrobić samemu.

Ja zastosowałem wersję zrób sam . Żywicę zagęściłem mikrobalonem . Zagęszczamy do momentu aż nie będzie spływać z nachylonej powierzchni . :-)

Dołączona grafika

 

Następnie gdy żelkot zacznie żelować , nakładamy na niego ścinki laminatu drobnej gramatury, po czym nakładamy warstwy tkaniny szklanej .

Ilość ich stanowi wielką niewiadomą , nikt nie pisze ile będzie wystarczająco . Lepiej dać więcej niż za mało . Do kadłuba tej wielkości zastosowałem tkaninę 4X80g na dm oraz 2X240g na dm zewnętrznie .

 

Dołączona grafika

 

Po wydłubaniu kopyta cieszymy się gotową formą . Gdyby pastować ją pastą bezbarwną , ładniej by wyglądała - bardziej estetycznie . Dla mnie jednak estetyka ma 2rzędne znaczenie :-P Zwłaszcza że forma nie lata xd

Dołączona grafika

 

Później cieszymy się z pierwszego gotowego kadłuba . :-D Jakość zdjęcia jest żałosna , lecz akurat aparat odmówił współpracy - musiałem sobie poradzić kamerą .

Dołączona grafika

 

Skrzydła .

Rdzeń styropianowy kryty balsą 0,8mm , poszycie klejone przy pomocy kleju soudal - tego co pieni się pod wpływem wilgoci .

Dźwigary z płaskowników węglowych ,dających ogromny zapas wytrzymałości skrzydeł . Rozpiętość skrzydeł 2,5m profil sd 7037 . Płat posiada lotki i klapy . :-D

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://img37.imageshack.us/img37

/6544/70637951.jpg

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że się Wam podoba :D

 

Tak to ten sam co w dziale rc cam , dużo osób jednak tam nie zagląda , dlatego postanowiłem swoją walkę z materią opisać też tutaj , w końcu jakby nie patrzeć jest to motoszybowiec ;)

 

P.S pij mleko - będziesz miał duże modele :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.