Skocz do zawartości

Problem Futaba T6EX HP


Shock

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie ! :D Mam otóż taki problemik.Zakupiłem synowi w/w apkę i jak się okazało nieucziwy sprzedawca nie poinformował mnie iż jest ona przeznaczona do helików,a my śmigamy samolotami.

Mniejsza z tym ,da się latać bezproblemowo jednak...nie działa trymer wysokości w "normalnych"warunkach tylko chcąc z niego skorzystać muszę wejść w menu na pozycję na zdjęciu i wtedy mogę trymować ale nie trymerem przy drążku tylko tym czarnym przyciskiem do zwiekszania/zmniejszania procentów.Nie wiem czy to normalne ,wg mnie trymer powinien działać zawsze ,niezależnie od wszystkiego( mam też taką Futabę 2.4 heli/Acro i jest ok)

Proszę o porade czy coś wg Was jest zle ustawione czy może trymer -potencjometr siadł ? (normalnie pokazuje na wyświetlaczu iż zwiększa i zmniejsza procent wychylenia ale nie reaguje serwo)

Myślę że zrozumiale napisałem .. :D po prostu to trochę kłopotliwe :(

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalnie... :D serwa wpięte w odbiornik i jazda .Problem jest z lotkami bo muszą być na v-kablu wszystko inne jak w każdej aparaturze.Latamy akrobatem i gdyby nie ten trymer to żadnej różnicy .Jaki problem występuje u Ciebie ??

Miksery mam powyłączane tzn wyłączam je dżwignią w górnym lewym rogu -idle up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam miałem miksowanie na wysokości i właśnie lotkach z gazem (serwa z tarczy heli), sprawa ma już ponad rok więc mogę się mylić. Szukałem też na zagranicznych forach i też tam wszyscy zgodnie twierdzili że się nie da. Jeżeli możesz opisać Twoje ustawienia będę wdzięczny, aparatura leży i wykorzystuję ją tylko do symulatora a tak by sobie polatała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką apkę (do heli) i nie pamiętam żadnych problemów z trymowaniem gazu - latałem z nią na prostym modelu - 3 serwa (silnik, ster wysokości, ster kierunku, lotki)

może masz włączony jakiś mix ? (albo jakiś przełącznik) ?

 

dodatkowo mix heli swash-3 da się wykorzystać do sterowania deltą (czyli lotki i ster wysokości na dwóch serwach - więc i V-tail pewno też) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.