Jump to content

Silnik rwie


student87

Recommended Posts

Witam !

 

Po oblocie mojego DG-1000 wróciłem do domu, podłączyłem pakiet po naładowaniu pakietu chciałem sprawdzić czy wszystko działa, po przesunięciu drążka gazu silnik strasznie rwie, raz na kilka prób zaskoczy, ale strasznie się grzeje. Latałem na śniegu po powrocie silnik był trochę mokry, przepiąłem regulator na 20 A dla sprawdzenia i nadal to samo, przypuszczam że woda ze śniegu zrobiła swoje. Co robić ?

Link to comment
Share on other sites

Woda w silniku, nawet gdyby była, nic nie szkodzi. Te silniki świetnie się kręcą nawet cale zanurzone do wody. Moze ona szkodzić jedynie łożyskom. Masz najprawdopodobniej nadłamaną część drucików uzwojenia, będącą wyprowadzeniami do zasilania. Zdejmij wirnik, odetnij wtyki od przewodów, i ściągnij koszulki z wyprowadzeń. Nawet jeśli zostanie jeden drucik, miernik pokaże, że jest OK. Ale duzy prąd już przez takie uzwojenie nie popłynie. Chyba, ze masz któreś z uzwojeń mocno przegrzane i są zwarcia międzyzwojowe. Też łattwe do sprawdzenia, przy pracy prądnicowej silnika. Nadpalenia uzwojeń zazwyczaj są też widoczne po zdjęciu wirnika. Regulator raczej masz w porządku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam mam podobny problem, wróciłem z oblotu depronowej delty bo nagle silnik zaczął się krztusić. Sprawdziłem kable do uzwojenia i wszystko wygląda OK nic nie jest urwane silnik suchy itd. Ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje? Dodatkowo zaznaczę ze u mnie silnik nie wchodzi na wysokie obroty a wcześniej jak startował z drążka w pozycji środkowej to teraz coś się pochrzaniło i startuje z samego dołu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.