Jump to content

TOTO-0 kraksa.


Konrad65

Recommended Posts

Witam i mój toto się dzisiaj rozbił oto film: http://www.przeklej.pl/plik/mov09345-mpg-0026l2cf30qq

był to mój drugi lot pierwszy trwał kilka sekund to już mój drugi toto ponieważ pierwszego rozbiłem i postanowiłem zbudować jeszcze raz na filmie widać co się z nim stało złamał się ster kierunku oraz zniszczył się dziób kadłuba, prop saver nie zadziałał i śmigło się złamało postaram się to odbudować.Ogólnie do kontroli nad nim jeszcze daleko oczywiście ćwiczę na FMS ale to nie to samo .Teraz mam pytanie czy jeśli skrzydło pękło w kilku miejscach to można to naprawić czy muszę budować nowe skrzydło ?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza rzecz, nie lataj cały czas na full gazie, widać na filmiku że w panice machasz tymi drągami jak szalony, pól gwizdka i sobie latasz... delikatne ruchy, a nie szybkie i gwałtowne. Druga rzecz, na orczykach ,bądź w aparaturze ustaw sobie mniejsze wychylenia, to pomaga na początku... Trzecia rzecz, Jezeli skrzydło nie jest az tak zbombardowane zbuduj nowe. Duzo roboty z tym nie ma, a własciwości lotne moga się poprawić... :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W panikę wpadłeś ostrą. :wink:

Szkoda, że nie posłuchałeś kolegi i nie zdjąłeś nieco gazu.

 

Następny lot wykonaj bardziej spokojnie.

Gaz na full tylko przy starcie (na razie). Odleć prosto od siebie, starając się utrzymywać model w poziomie, po nabraniu nieco wysokości, zdejmujemy nieco gazu, tak na 2/3 do połowy i delikatnie lotkami zacznij skręcać. nie rób dzikich ewolucji, tylko szerokie, poziome skręty, kółeczka. Wyczuj model. W jedną stronę, w drugą stronę.

Potem jak poczujesz już go, figury proste w stylu ósemki, kwadraty, okręgi, nawroty.

Skup się i poćwicz podejście do lądowania z minimalnym gazem, lub nawet bez gazu.

 

Tym razem widać, że model latał, a ty próbowałeś zrobić z nim cokolwiek. :)

 

Spokojnie. Każdy tak miał na początku. Ja np. potrzebowałem 10 startów, zakończonych kraksami, zanim mój pierwszy model wykonał kółeczko dookoła mnie. Ale to była przerażająca cegła, a ty masz całkiem fajny model. :wink:

Pozwól mu latać.

 

Jak widzisz, że się niestety nie wyrobisz, zdejmuj gaz i próbuj ustawić model, tak by uderzył o ziemię możliwie dużą powierzchnią i możliwie płasko.

 

Skrzydło zrób nowe. Najlepiej od razu dwa komplety. :wink:

Przy okazji mozesz też od razu budować drugiego Tota na zastępstwo, albo i dwa.

Jak pierwszy padnie do końca, przełożysz wyposażenie w następny i w górę.

Link to comment
Share on other sites

Jak zaczyna Ci sie mieszać. to najlepiej zdjąc gaz do 0. Wtedy nawet jak przywali w ziemię to dużo słabiej. Zdjemujesz gaz wyprowasz delikatnie do lotu prostego i wtedy gaz tak żeby wystarczyło do lotu prostego. Ja tak zawsze robiłem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.