Skocz do zawartości

TOTO-0 kraksa.


Konrad65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mój toto się dzisiaj rozbił oto film: http://www.przeklej.pl/plik/mov09345-mpg-0026l2cf30qq

był to mój drugi lot pierwszy trwał kilka sekund to już mój drugi toto ponieważ pierwszego rozbiłem i postanowiłem zbudować jeszcze raz na filmie widać co się z nim stało złamał się ster kierunku oraz zniszczył się dziób kadłuba, prop saver nie zadziałał i śmigło się złamało postaram się to odbudować.Ogólnie do kontroli nad nim jeszcze daleko oczywiście ćwiczę na FMS ale to nie to samo .Teraz mam pytanie czy jeśli skrzydło pękło w kilku miejscach to można to naprawić czy muszę budować nowe skrzydło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwsza rzecz, nie lataj cały czas na full gazie, widać na filmiku że w panice machasz tymi drągami jak szalony, pól gwizdka i sobie latasz... delikatne ruchy, a nie szybkie i gwałtowne. Druga rzecz, na orczykach ,bądź w aparaturze ustaw sobie mniejsze wychylenia, to pomaga na początku... Trzecia rzecz, Jezeli skrzydło nie jest az tak zbombardowane zbuduj nowe. Duzo roboty z tym nie ma, a własciwości lotne moga się poprawić... :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panikę wpadłeś ostrą. :wink:

Szkoda, że nie posłuchałeś kolegi i nie zdjąłeś nieco gazu.

 

Następny lot wykonaj bardziej spokojnie.

Gaz na full tylko przy starcie (na razie). Odleć prosto od siebie, starając się utrzymywać model w poziomie, po nabraniu nieco wysokości, zdejmujemy nieco gazu, tak na 2/3 do połowy i delikatnie lotkami zacznij skręcać. nie rób dzikich ewolucji, tylko szerokie, poziome skręty, kółeczka. Wyczuj model. W jedną stronę, w drugą stronę.

Potem jak poczujesz już go, figury proste w stylu ósemki, kwadraty, okręgi, nawroty.

Skup się i poćwicz podejście do lądowania z minimalnym gazem, lub nawet bez gazu.

 

Tym razem widać, że model latał, a ty próbowałeś zrobić z nim cokolwiek. :)

 

Spokojnie. Każdy tak miał na początku. Ja np. potrzebowałem 10 startów, zakończonych kraksami, zanim mój pierwszy model wykonał kółeczko dookoła mnie. Ale to była przerażająca cegła, a ty masz całkiem fajny model. :wink:

Pozwól mu latać.

 

Jak widzisz, że się niestety nie wyrobisz, zdejmuj gaz i próbuj ustawić model, tak by uderzył o ziemię możliwie dużą powierzchnią i możliwie płasko.

 

Skrzydło zrób nowe. Najlepiej od razu dwa komplety. :wink:

Przy okazji mozesz też od razu budować drugiego Tota na zastępstwo, albo i dwa.

Jak pierwszy padnie do końca, przełożysz wyposażenie w następny i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.