tommy Opublikowano 2 Lutego 2011 Opublikowano 2 Lutego 2011 Wybór padł na Bete 1400 i dzisiaj ją dostałem. Mam mały dylemat co do jednej części: Mam w zestawie czarną rurkę około fi5, jest twarda, ma około metra. Bardzo proszę powiedzieć mi jeśli wiecie po co ona jest?
ppompka Opublikowano 2 Lutego 2011 Opublikowano 2 Lutego 2011 Zapewne do połączenia, i usztywnienia skrzydeł.
Miggy Opublikowano 2 Lutego 2011 Opublikowano 2 Lutego 2011 Lepiej kup z włókna szklanego lub pełny pręt węglowy bo ten z zestawu złamał sie w połowie przy mocniejszym lądowaniu :wink:
kminek Opublikowano 2 Lutego 2011 Opublikowano 2 Lutego 2011 Jak złożysz betkę to podeslij fotki tutaj przed pierwszym lotem jestem ciekaw jak sie prezentuje.
tommy Opublikowano 2 Lutego 2011 Autor Opublikowano 2 Lutego 2011 Już złożona stoi czeka na aparaturę. Zaraz zrobię i podeślę. Jeszcze muszę przy baterii zmienić końcówkę, bo jest żeńska gold, a w regulatorze t-deans... Szkoda, że nie ma tego znormalizowanego, albo jakieś złączki, żeby nie trzeba było odlutowywać od baterii złącze i lutować inne. EDIT: Wg prośby Beta 1400:
Maciek22 Opublikowano 2 Lutego 2011 Opublikowano 2 Lutego 2011 Ładnie... ładnie proponuje okleić dziób kadłuba taśmą zbrojeniową zawsze to bezpieczniej przy nieudanych lądowaniach i kup sobie większe śmigło 6x5 lub 6x4 to wtedy będzie Ci się lepiej latało i nie zapomnij go odpowiednio wyważyć
tommy Opublikowano 2 Lutego 2011 Autor Opublikowano 2 Lutego 2011 No właśnie co do wyważania. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie jak to tam macie wszystko "w kabinie" poustawiane tak mniej więcej dla kontroli? A co środka ciężkości to należy sprawdzać podpierając mniej więcej w punkcie prostopadłym do tej czerwonej kropki na kadłubie?
WZ Opublikowano 2 Lutego 2011 Opublikowano 2 Lutego 2011 Wbijasz dwa gwożdzie do deski . ustawiasz model w 1/3 cięciwy skrzydła od natarcia .Statecznik poziomy ma być równolegle do deski
tommy Opublikowano 11 Lutego 2011 Autor Opublikowano 11 Lutego 2011 Wbijasz dwa gwożdzie do deski . ustawiasz model w 1/3 cięciwy skrzydła od natarcia .Statecznik poziomy ma być równolegle do deski Dzieki za radę. Odnośnie tego mam pytanie. Jestem w terenie biorę parę pakietów. Gdy wyciągam pierwszy to autaomatycznie tracę środek ciężkości. Jak w terenie ustawić środek ciężkości przy założeniu, że mam różnej wagi pakiety? Mam brać tą deskę ze sobą i ustawiać na nierównym terenie?
Cimek Opublikowano 11 Lutego 2011 Opublikowano 11 Lutego 2011 Oj Tomku pomysl logicznie, jeżeli masz pakiet o takiej samej wadzę przykladowo Turnigy 3s 2200 mah i masz dwa identyczne. To gdy skończysz na jednym ,wsadzasz drugi w te samo miejsce, np. Na rzep dwustronny Ale dla pewności mozesz podeprzeć na palcach , gdy w przypadku np. masz mniejszy pakiet
WZ Opublikowano 11 Lutego 2011 Opublikowano 11 Lutego 2011 Model wyważasz na cięższy pakiet i ustalasz jego położenie na stałe . Do lżejszego pakietu taśmą samoprzylepną przylepiasz ołów aby mieć ciężar cięższego pakietu i mocujesz go w to samo miejsce co cięższy pakiet :rotfl: I wtedy nie bierzesz deski na pole żeby model ciągle wyważać :lol2:
tommy Opublikowano 11 Lutego 2011 Autor Opublikowano 11 Lutego 2011 Dzięki Właśnie mam różne i chciałem się zorjętować jak to jest. BTW: Model fajnie lata. Nie wiem czy to wiatr (trochę wiało) czy nie wytrymowany bo leciał delikatnie bokiem (ogon pchało w bok). Być może to wiatr. Muszę się przyznać, że pierwszy lot odbyły się po angielsku - moje niedopatrzenie albo przestawiły mi się rewersy w aparaturze - ster kierunku i lotki działały na odwrót Pierwsza próba na małej łące skończyła się lądowaniem zaraz na małym drzewku, ale model calutki. Okleiłem natarcie i podwozie taśmą dla bezpieczeństwa, ale jak na razie to profilaktyka, bo krety nie wychodzą
madrian Opublikowano 12 Lutego 2011 Opublikowano 12 Lutego 2011 Pamiętaj, że ZAWSZE, PRZED KAŻDYM STARTEM, dokładnie sprawdzamy na ziemi działanie modelu i sterów. Dobrze też sprawdzić zasięg. To, że model "poprzednio" działał, nie znaczy, że wszystko jest w porządku TERAZ. Sprawdzanie zajmuje pół minuty, a pozwala zaoszczędzić mnóstwa kłopotów.
tommy Opublikowano 17 Lutego 2011 Autor Opublikowano 17 Lutego 2011 Madrian dobrze prawisz! Dziś właśnie osiągnąłem swój rekord 47 minut, który o mały włos zakończył by się sukcesem. Niestyty ruszył się wiatr chciałem dokończyć koło i siąść... Tak zawiało, że złożyły mi się skrzydła i smigło poszło bo nie zdarzyłem wyłączyć, a obroty były dość wysokie bo chciałem wrócić pod wiatr i ładnie wykroiło w skrzydle dziurkę ... Założyłem magnesy, ale niestety nie pomogły. Musze poszukać od dysku twardego mocniejsze. Gorsze bo nakrętkę od mocowania śmigła też gdzieś posiało bo chyba się odręciła gdy dostawiło skrzydło do łopatki smigła. Najgorzej z tą tulejką bo reszta to raczej nie problem (śmigło) Ktoś mi radził, żeby zamówić inne, a jest okazja tylko moje pytanie co to da? będzie większa moc czy będzie wolniej latal?
Maciek22 Opublikowano 17 Lutego 2011 Opublikowano 17 Lutego 2011 Jak założysz większe śmigło to będziesz miał większy ciąg i model będzie trochę szybciej latał
tommy Opublikowano 17 Lutego 2011 Autor Opublikowano 17 Lutego 2011 Ale mogę równie dobrze przegrzać silnik, a co za tym idzie spalić regulator, silink. Pewnie zostanę przy oryginalnym rozwiązaniu.
madrian Opublikowano 17 Lutego 2011 Opublikowano 17 Lutego 2011 Regulator zawsze można wymienić. Zestawowe wyposażenie Bety nie jest najwyższych lotów (jak w niemal każdym zestawie) i w dłuższej perspektywie użytkowania warto pomyśleć o jego, choć częściowej wymianie. Regulator jest jednym z tych elementów. Nie chodzi nawet o jego nieco niższą jakość, niż markowych produktów, ale o to, że producenci dobierają zestaw "na styk", co nie zapewnia nam jako użytkownikom, dostatecznego marginesu bezpieczeństwa w razie kłopotów. Są już pewne sygnały sugerujące też niską trwałość serw, ale to się da poprawić. :wink:
tommy Opublikowano 17 Lutego 2011 Autor Opublikowano 17 Lutego 2011 Madrian serwa się uspokoiły od steru wysokości lekko popierduje, ale przestaje. Klapolotki jak włączę to buczą cały czas. A tak mi się dziś fajnie latało to mi się musiały złożyć skrzydła Byłem dość wysoko jak ruszył się wiatr... zacząłem schodzić pomału po kole zawiało i zaczął machać skrzydłami wyłączyłem ciąg ale było za późno zanim spadł z obrotów wykroił dziureczkę. Dziurę wyciętą po śmigle (2cmx0,5cm) zalać klejem na gorąco czy tylko zakleić taśmą co myślisz?
Maciek22 Opublikowano 17 Lutego 2011 Opublikowano 17 Lutego 2011 Ja bym tobie radził zmienić śmigło ,a co za tym idzie regulator w becie jest jak się nie mylę 20a ,więc on jest taki na styk ,ja właśnie miałem w becie regulator tower pro 25a i przy większym śmigle się popsuł w locie i beta przywaliła z 30 metrów pionowo w ziemię.Ale warto dać większe śmigło jest wtedy dużo więcej mocy .Proponuje tobie ,żebyś zakupił taki regulator: http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2164 lub http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6459 Ja też mam dziurkę w skrzydle to ją zalałem UHU por'em i jest ok
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.