Skocz do zawartości

Wyposażenie Beta 1400


tommy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziurę sugeruję zalepić kawałkiem dociętego EPP i wklejonego na CA.

Epp dostaniesz w Modelarnia.pl - mają sklep w Krakowie, na Dwernickiego. Jak niechcesz kupować całej płyty, sugeruję kupić jakąś cześć zamienną z EPP do sprzedawanych u nich zestawów (są też cześci do Bety). Np. statecznik poziomy i "odzyskać" z niego materiał.

 

Możesz też kupić model szybowca swobodnego FOX Multiplexa - to mała "rzutka" z EPP, kosztuje prawie tyle co np. sam statecznik do Bety, a zawiera o wiele więcej pianki. :P

 

Tak a propos "dziury w śmigle" - śmigieł nie naprawiamy. Wymieniamy je. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulatora pomyśle. Bo właśnie czytałem o możliwościach programowych. Model już jest gotowy. Miałem problem z nakrętką M4, ale udało się zaradzić.

Nie wiem czy za dużo kleju na gorąco dałem do dzioba przyklejając podkładki obciążające dziób bo teraz środek ciężkości, żeby był ok musiałem dać baterię dość daleko do tyłu...

Raz mi odpadły 4 podkładki to przykleiłem w dziobie, a teraz 4 plus jeszcze dwie jakby nowiutkie (nie klejone przeze mnie).

Czy te 2 podkładki mogły być gdzie indziej przyklejone a nie w części przedniej dzioba i to spodobało zmianę położenia baterii aby osiągnąć ŚC?

 

 

Marian jestem w tej chwili na podkarpaciu, także zamówiłem części w Modelarnia.pl i wczoraj dotarły bez problemu.

 

BTW: Zamówiłem w tamtym tygodniu w czwartek Rc-electrotown.pl konektory i kable bo mieli akurat wszystko specjalnie dzwoniłem, żeby udało się wysłać tego samego dnia, ale Pan mi powiedział, że i tak nie dojdzie wyśle w piątek... W środę okazało się, że wysłał ale w poniedziałek... Także nie polecam z braku solidności... W Modelarnia.pl tego problemu nie było mimo, że był czwartek godzina 13. Zadzwoniłem obiecali, że się postarają i paczka była w piątek to jest obsługa klienta.

 

 

POZDRAWIAM

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

też zakupiłem ten model i mam pytanie odnośnie mocowania śmigła, które u mnie jest fabrycznie krzywo wklejone i na wysokich obrotach powoduje wibracje modelu. Czy u was też coś takiego miało miejsce? Jak sobie z tym poradziliście?

Może ktoś wstawić zdjęcia odnośnie wzmocnienia łączenia skrzydeł? Wszyscy o tym piszą, ale nie widziałem nigdzie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wstawić zdjęcia odnośnie wzmocnienia łączenia skrzydeł? Wszyscy o tym piszą, ale nie widziałem nigdzie zdjęć.

Po pierwsze wywal tą rurkę dźwigara, którą dodają w komplecie. Można jej użyć co najwyżej jako słomkę do drinków :D Kup rurkę, albo pręt (węgiel lub polecam laminat http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=339 )

Po drugie, wklej magnesy, które uniemożliwią rozsuwanie się skrzydeł w locie:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Po trzecie, wyważ śmigło to nie będzie drgań :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyważ śmigło to nie będzie drgań

To nie kwestia śmigła, a mocowania śmigła, że jest nierówno zamocowane na osi silnika.

Rozumiem, że jedyny sposób, to usunąć to mocowanie i zamontować nowe?

 

Dzięki za zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyważ śmigło to nie będzie drgań

To nie kwestia śmigła, a mocowania śmigła, że jest nierówno zamocowane na osi silnika.

Rozumiem, że jedyny sposób, to usunąć to mocowanie i zamontować nowe?

Sprawdź jeszcze, czy mocowanie jest krzywe, czy oś silnika. Jeśli ten aluminiowy element ma bicia (a nie ośka), to można obciąć oś tuż za nim i zastosować jakieś inną piastę śmigła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten aluminiowy element. Ktoś może wie jak on jest zamocowany? przykręcony czy wklejony?

Ale chyba zrobię tak jak radzisz, utnę i zamontuję inne mocowanie, dzięki

On jest wklejony. Jedyna możliwość demontażu, to podgrzać punktowo (mikro palnik) i dopiero wtedy ściągać. Imadło niezbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trzeba to grzać? mam jedynie nagrzewnicę, więc to punktowo raczej nie będzie :) (wolałbym ściągnąć niż ucinać)

Piastę zaciskową już zamówiłem, tak jak i rurkę i pręt węglowy (nie wiem tylko czy się spasują, ale myślę, że w razie czego przeszlifuję pręt drobnym papierem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.