Jump to content

Wyposażenie Beta 1400


tommy

Recommended Posts

Wybór padł na Bete 1400 i dzisiaj ją dostałem.

Mam mały dylemat co do jednej części:

 

Mam w zestawie czarną rurkę około fi5, jest twarda, ma około metra. Bardzo proszę powiedzieć mi jeśli wiecie po co ona jest?

Link to comment
Share on other sites

Już złożona stoi czeka na aparaturę. Zaraz zrobię i podeślę. Jeszcze muszę przy baterii zmienić końcówkę, bo jest żeńska gold, a w regulatorze t-deans... Szkoda, że nie ma tego znormalizowanego, albo jakieś złączki, żeby nie trzeba było odlutowywać od baterii złącze i lutować inne.

 

EDIT:

Wg prośby Beta 1400:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Ładnie... ładnie proponuje okleić dziób kadłuba taśmą zbrojeniową zawsze to bezpieczniej przy nieudanych lądowaniach :D i kup sobie większe śmigło 6x5 lub 6x4 to wtedy będzie Ci się lepiej latało i nie zapomnij go odpowiednio wyważyć

Link to comment
Share on other sites

No właśnie co do wyważania. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie jak to tam macie wszystko "w kabinie" poustawiane tak mniej więcej dla kontroli?

 

A co środka ciężkości to należy sprawdzać podpierając mniej więcej w punkcie prostopadłym do tej czerwonej kropki na kadłubie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wbijasz dwa gwożdzie do deski . ustawiasz model w 1/3 cięciwy skrzydła od natarcia .Statecznik poziomy ma być równolegle do deski

Dzieki za radę. Odnośnie tego mam pytanie.

 

Jestem w terenie biorę parę pakietów. Gdy wyciągam pierwszy to autaomatycznie tracę środek ciężkości. Jak w terenie ustawić środek ciężkości przy założeniu, że mam różnej wagi pakiety? Mam brać tą deskę ze sobą i ustawiać na nierównym terenie?

Link to comment
Share on other sites

Oj Tomku pomysl logicznie, jeżeli masz pakiet o takiej samej wadzę przykladowo Turnigy 3s 2200 mah i masz dwa identyczne. To gdy skończysz na jednym ,wsadzasz drugi w te samo miejsce, np. Na rzep dwustronny :) Ale dla pewności mozesz podeprzeć na palcach , gdy w przypadku np. masz mniejszy pakiet :)

Link to comment
Share on other sites

Model wyważasz na cięższy pakiet i ustalasz jego położenie na stałe .

Do lżejszego pakietu taśmą samoprzylepną przylepiasz ołów aby mieć ciężar cięższego pakietu i mocujesz go w to samo miejsce co cięższy pakiet :rotfl:

I wtedy nie bierzesz deski na pole żeby model ciągle wyważać :lol2:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) Właśnie mam różne i chciałem się zorjętować jak to jest.

 

BTW: Model fajnie lata. Nie wiem czy to wiatr (trochę wiało) czy nie wytrymowany bo leciał delikatnie bokiem (ogon pchało w bok). Być może to wiatr.

Muszę się przyznać, że pierwszy lot odbyły się po angielsku - moje niedopatrzenie albo przestawiły mi się rewersy w aparaturze - ster kierunku i lotki działały na odwrót :)

Pierwsza próba na małej łące skończyła się lądowaniem zaraz na małym drzewku, ale model calutki.

Okleiłem natarcie i podwozie taśmą dla bezpieczeństwa, ale jak na razie to profilaktyka, bo krety nie wychodzą :)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj, że ZAWSZE, PRZED KAŻDYM STARTEM, dokładnie sprawdzamy na ziemi działanie modelu i sterów. Dobrze też sprawdzić zasięg. To, że model "poprzednio" działał, nie znaczy, że wszystko jest w porządku TERAZ.

Sprawdzanie zajmuje pół minuty, a pozwala zaoszczędzić mnóstwa kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

Madrian dobrze prawisz! Dziś właśnie osiągnąłem swój rekord 47 minut, który o mały włos zakończył by się sukcesem. Niestyty ruszył się wiatr chciałem dokończyć koło i siąść... Tak zawiało, że złożyły mi się skrzydła i smigło poszło bo nie zdarzyłem wyłączyć, a obroty były dość wysokie bo chciałem wrócić pod wiatr i ładnie wykroiło w skrzydle dziurkę :)... Założyłem magnesy, ale niestety nie pomogły. Musze poszukać od dysku twardego mocniejsze. Gorsze bo nakrętkę od mocowania śmigła też gdzieś posiało bo chyba się odręciła gdy dostawiło skrzydło do łopatki smigła.

Najgorzej z tą tulejką bo reszta to raczej nie problem (śmigło) Ktoś mi radził, żeby zamówić inne, a jest okazja tylko moje pytanie co to da? będzie większa moc czy będzie wolniej latal?

Link to comment
Share on other sites

Regulator zawsze można wymienić. Zestawowe wyposażenie Bety nie jest najwyższych lotów (jak w niemal każdym zestawie) i w dłuższej perspektywie użytkowania warto pomyśleć o jego, choć częściowej wymianie. Regulator jest jednym z tych elementów.

 

Nie chodzi nawet o jego nieco niższą jakość, niż markowych produktów, ale o to, że producenci dobierają zestaw "na styk", co nie zapewnia nam jako użytkownikom, dostatecznego marginesu bezpieczeństwa w razie kłopotów.

 

Są już pewne sygnały sugerujące też niską trwałość serw, ale to się da poprawić. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Madrian serwa się uspokoiły :) od steru wysokości lekko popierduje, ale przestaje. :)

Klapolotki jak włączę to buczą cały czas. A tak mi się dziś fajnie latało to mi się musiały złożyć skrzydła :(

Byłem dość wysoko jak ruszył się wiatr... zacząłem schodzić pomału po kole zawiało i zaczął machać skrzydłami :) wyłączyłem ciąg ale było za późno zanim spadł z obrotów wykroił dziureczkę.

 

Dziurę wyciętą po śmigle (2cmx0,5cm) zalać klejem na gorąco czy tylko zakleić taśmą co myślisz?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym tobie radził zmienić śmigło ,a co za tym idzie regulator w becie jest jak się nie mylę 20a ,więc on jest taki na styk ,ja właśnie miałem w becie regulator tower pro 25a i przy większym śmigle się popsuł w locie i beta przywaliła z 30 metrów pionowo w ziemię.Ale warto dać większe śmigło jest wtedy dużo więcej mocy .Proponuje tobie ,żebyś zakupił taki regulator:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2164

lub

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6459

Ja też mam dziurkę w skrzydle to ją zalałem UHU por'em i jest ok

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.