Skocz do zawartości

Kret


radzik1e

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnio próbowałem latać moim nowym zefirkiem z depronu. Po wyrzuceniu z ręki na pełnym gazie on od razu spadł i zaliczył kreta. Czego mogła być to wina pilota (moja) czy samolotu?

Prosiłbym o odpowiedź i poradę co zmienić :?

Niestety nie umiemy ci pomóc. Za mało danych.

 

Napraw model. I na drugi lot, weź kogoś z kamerą i nagraj cały lot i wklej filmik.

Informacja, że model spadł - to trochę za mało.

Jest zbyt dużo czynników, które mają na to wpływ.

Najbardziej prawdopodobne przyczyny, to zły SC, Źle dobrany napęd, źle założone śmigło, źle wypuszczony model, złe sterowanie w poczatkowej fazie lotu, nie włączona aparatura... i można tak jeszcze długo.

 

Pokaż zdjęcia modelu - może jest źle wykonany.

Jakie masz wyposażenie.

 

Filmik ze startu sporo nam powie o tym, co się dzieje z modelem.

 

Przed startem zrób dokładny test sterowania - poprawność wychyleń sterów i ich kierunku, kierunek obrotu silnika, zamocowanie śmigła, wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm... normalnie jak bym wytlumaczył tak

 

 

Mam fiata 126p, wycieraczki działają, silnik chodzi, ale kierownica nie chce działać... weź jakieś zdjecia czy coś?

 

aparatura byla włączona i stery działały bardzo dobrze

 

Na 14 lat powinieneś być bardziej zorganizowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz rewersu na steru wysokości ? (czysta spekulacja)

Jak chcesz aby model pochylił się (drążek od siebie) to ster wysokości wychyla się do dołu.

Jeżeli ma polecieć do góry (drążek do siebie, lub jak to mawiają "na jaja" :D ) to ster powinien wychylić się do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pokaż model. Może ma jakiś feler, który po prostu ci umknął z braku doświadczenia.

Filmik ze startu również bardzo by się przydał. W erze wszechobecnych komórek z aparatami i kamerami cyfrowymi, raczej nie jest to problemem.

Pomyśl, że nie tak dawno trzeba było wywołać zdjęcia lub film, zeskanować je do postaci cyfrowej, obrobić tak, by było strawne dla możliwości sieci i wysłać.

A dziś jest to tylko kliknięcie raz czy dwa. :wink:

 

Jak nie wiesz jak wkleić zdjęcia, to skorzystaj z darmowych hostingów zdjęć np. fotosik.pl czy imageshack.com

 

Filmik możesz wgrać na youtube, po założeniu tam sobie konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.