Skocz do zawartości

Jaka następna aparatura


rogi23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja Sanwa vg400 zaczyna powoli być kulą u nogi. Zbieram się do zakupu jakiejś innej aparatury. Na chwilę obecną dysponuję kwotą w wysokości 700 zł. Proszę o jakieś propozycje i sugestie dotyczące sprzętu.. Myślałem aby pozbierać i kupić coś z syntezą, ale pojawia się problem z kilkoma starszymi odbiornikami, które są w ciągłym użytku. :( Jak to jest z ta syntezą? Aha, dodam, że heli mnie nie interesuje i wolę raczej modele uskrzydlone ;) Mam na oku Sanwe vg6000, w prawdzie bez syntezy ale już zawsze lepiej. Jaką macie opinię na temat tego nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
ale pojawia się problem z kilkoma starszymi odbiornikami, które są w ciągłym użytku. :( Jak to jest z ta syntezą?

 

tak samo jak bez niej :D

 

zajmujesz dany kanał pasma, a czy ten kanał generowany jest przez kwarc, czy przez syntezę nie ma różnicy. ważne ze by było dobrze w kanale ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumiem to nadajnik z syntezą "dogada" się ze zwykłym odbiornikiem np. Hitec HFS-05MS 35MHz ?? A jeżeli tak to jak wygląda sprawa przemiany? Nadajnik taki jest kompatybilny z pojedynczą przemianą? Przepraszam za takie pytania, ale synteza trochę mi pokręciła w głowie i chcę wszystko poukładać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik z syntezą dogada się z każdym odbiornikiem pracującym w tym samym pasmie częstotliwości i modulacji. Synteza zastępuje jedynie kwarc w nadajniku - zamiast zmieniać kwarce ustawiasz kanał elektronicznie. Wg mnie kupowanie nadajnika z syntezą nie ma większego sensu przy zwykłych, kwarcowych odbiornikach. Pełne możliwości ma dopiero w komplecie z odbiornikiem również z syntezą - wtedy dowolnie można wybierać sobie wolny kanał do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli tak to jak wygląda sprawa przemiany? Nadajnik taki jest kompatybilny z pojedynczą przemianą?

 

Przemiana jest tylko w odbiorniku. Nadajnik nic o niej nie wie. Nie ma nadajnikow z podwojna czy pojedyncza przemiana. Podwojna przemiana polega, w duuuzym uproszczeniu, na odbieraniu sygnaly "na raty". Sygnal jest dwukrotnie wzmacniany i po kazdym takim wzmocnieniu sa usuwane "szumy". Powoduje to lepsza jakosc odkodowania komend z nadajnika.

 

Wg mnie kupowanie nadajnika z syntezą nie ma większego sensu przy zwykłych, kwarcowych odbiornikach.

 

Moze i nie... ale zawsze do nowych modeli mozna wkladac odbiorniki z synteza a z czasem wymienic odbiorniki w starszych modelach. Jezeli bedzie mial takie podejscie i nie kupi nadajnika z synteza to bedzie sie do konca zycia z kwarcami meczyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki z syntezą zawsze możesz dokupić, a nadajnik jak kupisz porządny (a te z syntezą to zwykle już wyższa półka) to starczy na wiele lat. I wydasz znacznie mniej na kwarce, bo już tylko na te do odbiorników.

Z kolei moim zdaniem kupowanie odbiornika z syntezą do jakiegoś deprolota, gdzie doskonale się sprawdzi tani i lekki Jeti, to taka trochę armata na muchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i nie... ale zawsze do nowych modeli mozna wkladac odbiorniki z synteza a z czasem wymienic odbiorniki w starszych modelach. Jezeli bedzie mial takie podejscie i nie kupi nadajnika z synteza to bedzie sie do konca zycia z kwarcami meczyl...

Kupilem ostatnio z drugiej reki Easy Glidera. Facet wsadzil do srodka serwa, pakiet 2S 1300mAh i odbiornik Hiteca z kwarcem kanal 74, raz sie przelecial (na Elaporze nie ma nawet jednego sladu uzytkowania) i stwierdzil, ze zbyt nudny model. :D

Ja latam na 62. Majac MPX z synteza nie musze dokupowac kwarcu na kanal 74.

 

Pełne możliwości ma dopiero w komplecie z odbiornikiem również z syntezą

Nadajnik ma pelne mozliwosci nawet z odbiornikami bez syntezy. Pisze to dla jasnosci aby ktos nie zrozumial, ze przy odbiorniku bez syntezy w nadajniku cos nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie, że od kliku tygodni jestem posiadaczem aparatury Graupner MX-16

W zestawie był również mały i lekki odbiornik 8-kanałowy z syntezą.

Dotychczas używaliśmy Hitec Flash5x. Te dwa radia dzieli przepaść!

 

Z czystym sercem mogę każdemu polecić Graupnera. Mimo że radio jest bardzo bogate w opcje, jego programowanie i obsługa są łatwe i wygodne. Wykonanie jest bez zarzutu

 

W tej chwili zastanawiamy się nad wymianą Hiteca na inne radio, i zapewne będzie to znów Graupner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy wybor.

 

Od tygodnia siedze nad tlumaczeniem instrukcji MPX Royal Evo 9/12.

RE7 zrobie pewnie z rozpedu.

 

Jak jeszcze bede mial troche sil i checi to z racji, ze czeka mnie dosyc dluga podroz to i Cockpit postaram sie przelozyc na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jeżeli zajmujesz się tłumaczeniem instrukcji RE 9 to ja już ustawiam się kolejce .

Jeżeli mogę podpowiedzieć to instrukcja do RE 7 jest po polsku i sprzedawcy usiłują wmawiać że 9-tka jest to rozszerzona 7-mka co przecież nie jest prawdą i do 9-tki dodają tą nieszczęsną instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.