Skocz do zawartości

Jaka następna aparatura


rogi23

Rekomendowane odpowiedzi

rogi23, jeśli jesteś z tego Pruszkowa co myślę , to zapraszam za 2 tyg na Parzniew. Prawdopodobnie będzie oblot lub docieranie mojej EXTRY. Wtedy powieszę na tobie mój pulpicik z MC-19, a następnie dostaniesz w ręka RE9 czy cokolwiek innego. decyzje podejmiesz sam :D

 

Ale kto raz spróbował latać na dobrym pulpicie, nie chce jeża w ręku. Na Parzneiwie co poniektórzy poprzechodzili z MX-12 na RE9. Pierwszy problem przestawić się na rozumowanie oprogramowania aparatur, a druga sprawa ergonomia. Szybciutko sprubowali mojego czy CATa pulpitu i po dokupowali sobie, ale niestety to już nei to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
kto raz spróbował latać na dobrym pulpicie, nie chce jeża w ręku

Motyl, proszę nie ekstrapolować swoich doświadczeń na cały świat :)

Poza tym MX-12 a RE9 to jakby trochę inna klasa sprzętu i jakby pomacali MX-16 czy MX-22 to mogliby kupić co innego zamiast RE9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Po siedmiu latach używania MC-14 kupiłem Futabę 9 CAP i nie przeszkadzają mi plastikowe chromy.Programowanie tego nadajnika jest naprawdę fantastyczne i można robić praktycznie wszystko.Mc-14 to nadajnik pulpitowy ale kiedy zacząłem latać używając aparatury kompaktowej okazało się że jest mi dużo, dużo wygodniej.Nie wiem czy Multiplex wprowadził pierwszy PCM ale na ten moment nie ma w jego ofercie nadajnika pracującego w tym systemie.IPD to nie PCM.Nie zamierzam tu gloryfikować Futaby .Wygoda użytkowania powinna stać na pierwszym miejscu, oprogramowaniem nadajniki niewiele się różnią od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wygoda użytkowania powinna stać na pierwszym miejscu, oprogramowaniem nadajniki niewiele się różnią od siebie."

Tym zdaniem Sławek podsumował dyskusję

Ja wraz z Tomkiem podczas długich lotów szybowcami mamy taką wygodę

http://img266.imageshack.us/img266/7892/relaxvs9.jpg

jakie użytkujemy aparatury ? o tym skromnie zamilczę:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwileczka wrocilem z latania Easy Gliderem Electric na duuuuzej "fali".

Latam tylko na przegubie, w EG odbiornik Hitec Micro 555 (musialbym spojrzec jakie jest dokladne oznaczenie - RCD8200 ? )

 

Po 45 minutach zaczela wysiadac mi szyja...

 

Jesli chodzi o zasieg - Anasazi, Ty chyba tez masz EG - trzy razy musialem zjezdzac w dol bo trudno mi juz bylo kontrolowac model. Przydalby sie jakis rejestrator lotu albo co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja .W Re 9 mamy seryjny przegub odchylający antenę .W Cocpicie SX można dokupić przegub ,jako rozbudowę nadajnika .Swego czasu nawet zastanawiałem się nad zakupem Cocpita SX ale niespodziewany przypływ gotówki pozwolił na Re9 "ful wypas" (samochwała !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anasazi, u mnie Lotki+ to byl mix do ladowania - spoileron ok. 40% na suwaku.

W sumie straszna lipa. Latwo przewalic na skrzydlo.

 

Dzis probowalem klapy (bo na RE9 to latwo przekonfigurowac) - doskonalosc aerodynamiczna zaskakujaca...

Dlatego marzy mi sie pelne skrzydlo.

 

instruktor, masz tez cos wspolnego z Gunnebo? To zaraz obok mnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlem cos takiego:

 

http://www.rc-soar.com/multiplex/cockpitsx/images/IMGP3600.jpg

 

http://www.rc-soar.com/multiplex/cockpitsx/images/IMGP3601.jpg

 

http://www.rc-soar.com/multiplex/cockpitsx/images/IMGP3599.jpg

 

i nie wiem czy to to samo co Wy macie. Generalnie jest to wygodne- antena nie pokazuje w ziemię ;)

 

Kurcze, ale sie napaliłem na tego MPX'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo co w RE9.

U nas przegub kulowy ma srednice ok. 2,5cm i jest plastikowy. Tutaj go brak. Tutaj sama antena sie "lamie".

 

Zlozona kompletnie antena musi byc w pozycji normalnej. W innym wypadku otwor na dnie przegubu nie pokrywa sie z osia plastikowej tuby na antene wewnatrz nadajnika.

Jesli wysuniesz z nadajnika najgrubszy segment, wtedy pociagasz antene troche mocniej (czuc, ze sprezynuje) i odginasz ja do pozycji jak na zdjeciu. Inne odgiecie nie jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalem z ciekawosci w instrukcje do Cockpita SX. Wyglada na to, ze nie da sie tego prosto przerobic, tym bardziej, ze na "drodze" anteny bylaby jakas elektronika. Hubert albo Losiu ocenia to najlepiej bo moga otworzyc i sprawdzic. Ciekawostka jest to, ze w SX antene mozna zdemontowac, gniazdo prawdopodobnie zaslonic, a antene przechowuje sie w nadajniku (po lewej stronie jest dziura, w ktora sie wsuwa antene na pelna dlugosc.

 

Jak wytrzymasz to lepiej odlozyc. Wyswietlacz w RE jest juz graficzny. Np. lepiej na nim widac trymy. To juz po prostu inne radio. Synteza to moim zdaniem koniecznosc w tym nadajniku.

 

Na zagranicznych forach czesto pisza o problemach z programowaniem RE.

To jakis mit. Po przeczytaniu instrukcji wiele rzeczy jest juz w glowie poukladane. Jest jeszcze na stronie MPX tutorial do RE9/12. Po jego przeczytaniu ciezko sobie z czyms nie poradzic.

Nie wiem jak jest w przypadku heli. Po prostu kompletnie nie znam sie na nazewnictwie i istocie roznych rozwiazan. Mam juz jednak kontakt do osoby, ktora bardzo dobrze sie na tym zna i w dodatku tez latala na MPX, wiec i ta czesc nie powinna w tlumaczeniu kulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten wyświetlacz w SX mnie ciągle blokował i nadal blokuje. W tym MX 16 jest lepszy ;) Dlatego tez moze RE7 jednak pójdzie na tapetę. Oczywiście kwestia ceny będzie b. istotna a tutaj MX 16 wygrywa. Się zobaczy. Dobra, juz Wam tu nie mieszam. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.