Jump to content

MX 16s przeróbka wtyki z Hiteca na JRa


kielonnn

Recommended Posts

Witam.

Mam takie pytanie: posiadam interfejs do aparatury Hitec Optic, ale ze względu na to, że to radio nie spełniało moich oczekiwań zmieniłem je i mam teraz Graupnera/JR MX 16s. Interfejs podłączony był z komputerem za pomocą gniazda drukarki LPT1 (taka długa XX pinowa wtyka) a z drugiej strony jest wtyka do Optica. I teraz da radę przerobić ten interfejs do MXa zamieniając z HITECA na JRa ? Bardzo mi na tym zależy 8)

Link to comment
Share on other sites

Powinno zadziałać tak jak pisze kolega False.

Jeżeli chodzi o automatykę wyłączania w.cz, to przeważnie w aparaturach mających port trenra oparty na złączu mini jack włożenie wtyczki (nawet nie podłączonej) do wyłączonej aparatury powoduje jej włączenie z nie działającym modułem w.cz.

W ten sposób różnicuje się również to czy aparatura ma pracować w układzie trenra. Jeżeli ma pełnić rolę ucznia wtedy wtyczkę wtyka się do wyłączonej aparatury wtedy działa a radio jest cicho a jeżeli zależy nam aby aparatura pełnił rolę nauczyciela wtedy wtykamy wtyczkę kabla trenera do włączonej wcześniej aparatury.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam wtykę stereo nie trzeba mono ? A jak stereo to jak bo wole być pewien jak potem radio odsyłać bo coś zepsuje :D

 

Dołączona grafika

 

i jak już to zrobię to jak włączę i będę chciał polatać to mam dać nadajnikowi dawać sygnał do odbiornika ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam wtykę stereo nie trzeba mono ? A jak stereo to jak bo wole być pewien jak potem radio odsyłać bo coś zepsuje :D

Skoro masz wtyczkę stereo to sprawdź na niej. Jeżeli nie zadziała to przerób na mono zwierając wyprowadzenie środkowej tulei do trzonka.

Aparatury zwykle mają złącza trenera dosyć odporne na działanie czynników ludzkich ale gwarancji nikt Ci nie da i robisz to na własną odpowiedzialność.

 

 

jak już to zrobię to jak włączę i będę chciał polatać to mam dać nadajnikowi dawać sygnał do odbiornika ?

Jak będziesz chciał polatać to po prostu wyciągasz wtyczkę z aparatury.
Link to comment
Share on other sites

W opticu możesz wyciągną kostkę ,a w Graupnerze wykręc antenę.Bo kabel wszystko odbierze. :lol:

Kolego bongo

Kostka jest do gry lub rosołu. Pewnie chodzi Ci o moduł w.cz w aparaturze Optic. Można go wyciągać tylko po co, skoro jest prostsza metoda polegająca na zrobieniu jednej zworki we wtyczce.

W aparaturach MX metodą wyłączenia obwodu w.cz. jest odpowiednia sekwencja podłączania wtyczki i włączania aparatury przełącznikiem zasilania.

 

W żadnej aparaturze wykręcanie anteny nie jest sposobem na wyłączenie obwodów w.cz. nadajnika. Idąc za Twoją radą szybko można ugotować stopień końcowy nadajnika.

Link to comment
Share on other sites

Piotrek, mógłbym Cię prosić abyś powiedział mi jak przerobić tą wtykę na mono ? Podałem Ci wyżej na obrazku numery przy wtyku i prosiłbym Cię co do której przylutować, które połączyć, bo Ty człowiek, który z elektroniką styka się prawie codziennie lub codziennie jest to b. proste, a dla mnie to jest czarna magia.

Link to comment
Share on other sites

Piotrek, mógłbym Cię prosić abyś powiedział mi jak przerobić tą wtykę na mono [...] dla mnie to jest czarna magia.

Przyjrzyj się jak jest zbudowana taka wtyczka. To jest walec na który ponakładane są coraz to większe tuleje rozdzielone izolatorem. To co na zdjęciu oznaczyłeś jedynką

Dołączona grafika

wychodzi w osi wtyku i jest połączone z wierzchołkiem, kolejne wyprowadzenie 2 lekko z boku jest połączone ze środkową tuleją a trzonek wtyku będący najbardziej zewnętrzną tuleją jest połączony z największą blachą, będącą jednocześnie uchwytem przewodu. Jeżeli nie potrzebujesz środkowego wyprowadzenia a w tym miejscu masz podać masę, to łączysz blaszkę złącza 2 z trójką. Zresztą miernik w dłoń i do boju, po chwili wszystko będzie jasne.

Finalnie chcesz uzyskać coś takiego:

Dołączona grafika

 

Na moim obrazku nie sugeruj się narysowanym przewodem, podłącz tak jak potrzeba. Ważne są tylko opisy styków, mówiące na którym styku występuje dany sygnał.

Link to comment
Share on other sites

Mi po przerobieniu zacinalo fms'a na każdych ustawieniach. Kabel mam od pitlab do hiteca flash i zmieniałem wtyczkę na jacka do Mx16. Nie wiem dlaczego tak zacinal. Po zmianie na hitec bylo ok. Teraz Mx16 mam do latania na codzień a Flash do zabawy na symulatorze.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.