Skocz do zawartości

Zasilanie aparatury


copter-heli

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 6ch E-sky używałem dołączonych baterii R6 (4 szt) ale szybko padły...

 

Posiadam kilka kompletów akumulatorów:

4szt GP 2100mAh

-||- GP 2700mAh

-||- SANYO 1800mAh - co dziwne te aku w aparacie wytrzymują około 30% dłuzej niż 2700 GP!

 

naładowałem aku SANYO do pełna (cyfrowa ładowarka z potrzymaniem) włożyłem do aparatury i zapaliły się tylko 3 diody..... zdziwiłem się i do mnie po chwili dotarło...

bateria ma 1,5V co daje w szeregu 6V (4 szt) a aku ma 1,2 co daje 4,8V...

 

Czy aparatura bedzie dobrze działać na takim napięciu?? czy lepiej kupować baterie?

 

Jakie Wy preferujecie metody zasilania aparatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odczuwam roznicy w zasilaniu czy to aku, czy bateriami, no chyba ze czas dzialania. Wazne jest, by do zasilania uzywac identycznych ogniw-nie powinno sie mieszac np. pojemnosci aku. Twoje akumulatorki to ni-mh-y czy kadmowe? Jesli kadmowe, to po jakims czasie rzeczywiscie moze okazac sie, ze te o mniejszej pojemnosci znamionowej trzymaja dluzej-poniewaz aku typu ni-cd posiadaja efekt pamieci.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam NI-MH ale do nadajnika chcę kupić takie:

http://allegro.pl/akumulatorki-sanyo-eneloop-r6-2500-4-szt-new-model-i1428881939.html

 

mam teraz o mniejszej pojemności jak pisałem wyżej i działają bardzo dobrze :)

 

Czyli tymi 3 diodami się nie przejmować? a czy na takim napięciu nie zmniejsza się zasię aparatury?

 

Ja już myślalem jak wkomponować w aparaturę 5 aku :) co da 6V :) w sumie jest to wykonalne :D ale nie ma ładowarek na 5 aku i co z tym jednym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nadajnik ma zalecane zrodlo pradu o napieciu 4,8-6 V, wiec zarowno na 4,8, jak i 6 V bedzie (powinien) dzialac bez zarzutu. Jesli Twoje aku to nimhy, ktore po naladowaniu nie daja 100 % energii (tylko te 3 diody swieca jak piszesz), sformatowalbym ogniwa, a jak dalej aparatura nie wskaze max. naladowania, po prostu bym ich nie uzywal (bo jak sadze nie sa one najnowsze). Ja nie odwazylem sie latac jeszcze na aku, do ktorego nie mam "zaufania" bo nie chce stracic modelu. Najpierw po zakupie testuje je w roznych innych urzadzeniach elektronicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację heli, mniej świecących diodek oznacza, że do nadajnika dochodzi mniejsze napięcie spowodowane mniejszym napięciem pojedyńczego ogniwa. Tak, to zmniejsza zasięg ponieważ zmniejsza moc wyjściową nadajnika. Żadne "formatowanie" tu nie pomoże. Jeżeli masz możliwość wstawienia 5 akumulatorka, możesz spróbować. Pamiętaj, że naładowane NiMH mają jednak ciut więcej niż 1.2V więc suma przekroczy 6V. Robisz to na własną odpowiedzialność ale ja bym na Twoim miejscu spróbował.

Krótszy czas pracy jakiegoś kompletu może oznaczać, że któreś (wystarczy jedno) ogniwo jest słabsze. Twoim największym problemem będzie teraz ładowarka. Jeżeli masz taką, która potrafi ładować wyłącznie cały komplet (4 lub 2x2) to musisz kupić inną. Po pierwsze nie naładujesz nią piątego a po drugie nie wykryjesz tego słabszego. Musi być taka, która traktuje osobno każdy aku. Ma conajmniej 1 diodkę na każde gniazdo aku albo najlepiej LCD pokazujący co się dzieje z każdym ogniwem. Takie sprzęty nie są dużo droższe niż te zwykłe. Wtedy możesz zacząć zabawę z NiMH. Kupienie dobrego, nowego kompletu też rozwiązuje sprawę ale tylko do czasu, gdy któreś ogniwo przestanie nadążać za resztą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek1707 Tak mam ładowarke 4x1 czy 4 kanały z wyświetlaczem LCD na którym sa pokazywane wszystkie informacje o każdym ogniwie.

wymysliłem patent na montaż dodatkowego aku i przełącznika żeby przełączyć5xaku albo 4xR6 1,5V. Tak Racja maja wiecę ale te napięcie według mnie szybko się wyrówna, ponieważ przy starcie nadajnika pobór prądu skacze wysoko i po kilka ms uspokaja sięi ten "pik" może wywołać spadek napiecia. Ponadto wydaje mi się ze aparatura chyba wytrzyma 6,2-6,3V ?

 

W mojej aparaturze mam wejście zasilania taki same jak to balansera pakietów ale polaryzacja odwrotna i w instrukcji nie ma żadnego opisu. poniżej zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

podłączyłem tam regulowany zasilacz i regulowałem napiecie w zakresie 5-12V ale aparatura nie reaguje na te napięcie - bez baterii nie działa a jak włożyłem aku to myslalem ze może je nałąduje ale tez nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do czego służy te wjście zasilania??

Nie znam tego nadajnika, ale w podobnym od samolotu służyło do ładowania pakietów.

 

Zasięgiem się nie przejmuj, czymkolwiek będziesz to zasilał. Jak nie wierzysz, to po prostu zrób test przed lotem. Zanim stracisz zasięg, to już dawno nie będziesz widział helika.

Lepiej zajmij się trenowaniem latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze naładowane akumulatorki ni-mh maja 1,4V a nie 1,2V co daje w sumie 5,6V, po drugie tak jak juz pisali wyżej nie odlecisz tym helikopterem w żadne odległe krainy (nawet za podwórko daleko nie polecisz) więc dodatkowy zasięg i akumulator nie jest ci potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejście na zasilacz. Można zasilać aparaturkę np. podczas zabawy symulatorem.

Nie służy do ładowania akumulatorków.

 

Trzeba uważać na polaryzację. Łatwo uszkodzić nadajnik. Zasilacz od ładowarki E-sky, jaką dają w zestawie nie pasuje. Parę osób tak sobie rozwaliło np. nadajniki od Lamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak juz wczesniej pisałem ze chcę SANYO :)

 

a jakim napięciem zasilać aparaturę przez to gniazdo?

Sanyo jeszcze nie oznacza że eneloop. Nie daj się tylko połasić na pojemność, eneloopy mają mniejszą od zwykłych (np. 2000 vs 2700) ale i tak są do tego zastosowania lepsze.

 

Co do ładowania, jeżeli nie chcesz szybko zniszczyć akumulatorków, zainwestuj w ładowarkę z wykrywaniem delta-peak i nie martw się o zagotowanie ogniw.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.