Skocz do zawartości

Relacja z budowy RWD-5 by skazoo


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czym ty to oklejałeś bo chciałbym wiedziec

Faktycznie, jak sugeruje madrian, model ostatecznie został pokryty kolorową taśmą pakową.

Kadłub wcześniej został jednak zalaminowany (na całej długości 1 warstwą, a do połowy - nos -> krawędź spływu dodatkowo jedną warstwą tkaniny 50g/m2). Z jednej strony to jest b. dobre rozwiązanie, kadłub jest prawie niezniszczalny, taśma się w ogóle nie odkleja a z drugiej już mniej ze względu na wzrost masy modelu. Niestety tak jak już pisałem klej od taśmy na skrzydłach wszedł w reakcję z depronem (stalowo-szarym) i robią się paskudne purchle - patrz poniższe zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To normalne zjawisko przy oklejaniu taśmą.

Nigdzie nie znalazłem, choć szukałem, że to nie tylko mój problem ;), teraz już wiem - dzięki!

 

Nakłuj pęcherze igłą. Plastikową szpachelką (może być stara karta kredytowa lub podobna) wypchnij powietrze i po sprawie.

Mniej więcej tak też robię ;), ale denerwuje mnie dodatkowa robota gdy coś już było dobrze raz zrobione ;).

Dzięki jednak za radę, może wyartykułowana w sposób jasny, komuś innemu się jeszcze przyda.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam po dłuuuuuugiej przerwie, zajęty modelarnią która upadła :( , szkołą i drugim hobby, długo byłem nieobecny na forum, lecz postanowiłem kontynuować ten projekt. Na chwilę obecną mam skrzydło z lotką, drugie w fazie końcowej, czeka na serwo i sklejkę, kompletny kadłub, czeka na wyposażenie. Oto zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

-wynik nie zaokrąglonego rogu łącznika.

 

Dołączona grafika

 

Przepraszam za jakość, lodówką (firmy Sony Ericsson :shock: ) robione :mrgreen: .

 

Dzięki koledze z postu powyżej (dzięki Maciek :) ) zostałem posiadaczem Hitec Optic 6. Latałem już kilka razy szybowcem, i wiele wiele razy na symulatorze.

 

EDIT:

Czy ten pakiet wystarczy? - http://abc-rc.pl/p/98/2902/akumulator-11-1v-2200mah-20c-xpower-dualsky-elektronika-i-akcesoria-quadrocopter-i-wyposazenie-do-nich.html

 

A tu zdjęcie z prawdopodobnych zakupów:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Cóż za zainteresowanie tematem :cry:

 

Wyposażenie przyszło w poniedziałek, a w środę kadłub już jeździł po pokoju :mrgreen:

Aktualna fota kadłuba (nie edytowałem, ponieważ chciałem odświeżyć temat):

 

Dołączona grafika

 

Huraa! Zasilacz działa :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

EDIT:

Jest na silniku 2410-8-4Y a nie na 2410-9T-4Y - czy to znacząco wpłynie na właściwości lotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.