Skocz do zawartości

Średniowieczna wiejska chata


Vespa

Rekomendowane odpowiedzi

Vespa super to zaczyna wyglądać, widzę że podążasz moimi śladami. Zacząłeś tak niewinnie, nie mogłeś się zebrać a tu proszę jakie tępo i coraz większe zaangażowanie. No i co krok do przodu tym lepsze rezultaty. Oby tak dalej chłopie, założę się że ci to przystwarza kupę radochy i daję sobie głowę uciąć że nie skończy się na tej świetnej makiecie.

Wiesz chyba się od ciebie zaraziłem i nie wiem czy kiedyś nie zrobię czegoś w tym stylu

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Vespa super to zaczyna wyglądać, widzę że podążasz moimi śladami. Zacząłeś tak niewinnie, nie mogłeś się zebrać a tu proszę jakie tępo i coraz większe zaangażowanie. No i co krok do przodu tym lepsze rezultaty. Oby tak dalej chłopie, założę się że ci to przystwarza kupę radochy i daję sobie głowę uciąć że nie skończy się na tej świetnej makiecie.

Wiesz chyba się od ciebie zaraziłem i nie wiem czy kiedyś nie zrobię czegoś w tym stylu

zdrówko

Dzięki za miłe słowa :) Czekam więc z niecierpliwością na dioramkę w wykonaniu mistrza miniaturyzacji 8)

 

A tymczasem kolejny etap za mną. Makieta została wstępnie pomalowana - najpierw czarny, potem ciemny brązowo-szary, potem ten sam kolor mocno rozjaśniony białym jako drybrush chociaż tak na prawdę pędzel nie był aż taki suchy przy malowaniu. Najprawdopodobniej będę jeszcze rozjaśniał bardziej suchym drybrushem i na koniec jeszcze dam czarnego washa z tuszu kreślarskiego. Jeśli macie rady dot. malowania chętnie wysłucham.

 

Następnym razem obiecuję zrobić zdjęcia w dzień... zresztą sam nie wiem jak to na prawdę wygląda przy świetle dziennym. :roll:

 

Dołączona grafika

Chata jest wciśnięta w specjalnie przygotowane do tego miejsce. Nie chcę jej upaćkać i w trakcie malowania oraz innych pracach przy terenie będzie zdejmowana.

 

Tak więc teren prawie gotowy do sadzenia roślinności. Piszcie jakie macie uwagi zanim zacznę się bawić w ogrodnika bo potem będzie trudniej cokolwiek poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewko koło ławeczki. Płaskie powierzchnie pokryte drobną darnią. Wyższa trawa (kępki) koło chatki. Ściana nad rzeką aż się prosi i jakiś bluszczyk. Skałom przydałoby się trochę "mchowego" nalotu. Ścieżki mogły by być jaśniejsze - wydeptana gleba

 

Dołączona grafika

 

Można by też część schodów zrobić w formie drewnianych desek wbitych pionowo i wypełnionych ziemią.

 

Tak mniej więcej wygląda moja wizja artystyczna. Właściwie bluszczu się można pozbyć, a zamiast niego dać mech przy wodzie ze śladami po np wyższym poziomie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki Madrian za rysunek :) Masz ciekawą wizję, która w dużej mierze pokrywa się z tym co sobie zaplanowałem... Chociaż faktem jest, że nigdy nie mam w 100% ostrej wizji - raczej wszystko się zmienia w trakcie pracy. Fajnie jest poznać koncepcje innych osób. Może jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę Was zaniedbałem i przez jakiś czas nie było nowych fotek. Prace się jednak posuwały stopniowo do przodu. Obecnie diorama wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Brakuje jeszcze wyższej roślinności bo nie mam materiałów do jej wykonania.

 

Poziom wody jaki planuję zrobić jest zaznaczony wydrapaną kreską. W jaki sposób wykonuje się takie przekroje wodne żeby żywica lub coś innego nie wyciekło? Istnieje jakiś materiał, który po wyschnięciu żywicy będzie możliwy do oddzielenia i usunięcia? Macie jakieś pomysły / może wiecie jak to robią profesjonaliści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia polietylenowa. Nie klei się żywicą. Zresztą z tego też robi się te koszyczki do mieszania żywic w opakowaniach handlowych.

Polietylen można dostać też w płytkach. W połączeniu z rozdzielaczem do form (np pastą do butów lub jakimś woskiem) powinien się bez problemu oderwać od żywicy, ale sugeruję zrobienie próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś opisać jak zrobiłes każdy element? Domyślam się, że te słomiane trawy to przycięte włosie pędzla :P?

Mógł byś je trochę "poszarpac" bo wygląda jak przycięte przy linijce :)

Ogólnie bardzo mi się podoba, gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawy to pakuły lniane, podobnie jak strzecha. Kępki nie są jeszcze ukończone - będą podkolorowane i poszarpane jak te w środkowej części makiety.

 

Co konkretnie chciałbyś wiedzieć? Wydaje mi się, że dosyć dobrze pokazałem kolejne etapy budowy na zdjęciach ale jak chcesz to pytaj. Chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszkin trafił. Zielona trawka to posypka elektrostatyczne z Fellera wymieszana z ciemniejszą z Polaka (chociaż nie mam 100% pewności bo od paru lat leży przesypane z oryginalnego opakowania).

 

Pole - najpierw wyciąłem trójkąty ze styroduru, potem to oszpachlowałem i następnie obsypałem piaskiem na wikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.