Skocz do zawartości

jaki silnik i aku do RWD5 - 330g pusty.


Oddie

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wkoncu powoli koncze budowe mojego RWD'ka5, 1.3m by Skazoo,

oczywiscie nie udaloby mi sie gdyby nie modelarnia w Pszowie, do ktorej postanowilem uczeszczac.. i jest naprawde swietnie!:))

 

ale do rzeczy;

 

sam model (szupa) wazy 330g (z serwami tylko).. jaki polecalibyscie silnik do niego (uciag 350g typ '3f emax' jest za slaby) no i ile gram mniejwiecej wazy caly osprzet, ktory bede musial do niego wsadzic?

 

czekam na wasze opinie, co do silnika i akumulatora

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam model (szupa) wazy 330g (z serwami tylko).. jaki polecalibyscie silnik do niego (uciag 350g typ '3f emax' jest za slaby)

Dziwne. Model powinien latać z tym silnikiem. Zastanawiam się, czy to nie kwestia za małej prędkości strumienia zaśmigłowego... czyli czy Twój napęd nie daje dostatecznej prędkości do lotu. Bo oprócz ciągu także to jest ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sam model wazylby z tym silnikiem gdzies 360g, to gdzie tam jeszcze aku i inne sprawy.. a ten silniczek ma 350g uciagu.. kwota.. nie za drogie.. srednio tanie;)

A czy ty wiesz, że aby model leciał wystarczy ciąg silnika równy - tak mniej więcej - połowie masy modelu?

Jeśli mówisz o silniku EMAX CF 2822 to daje ciąg statyczny ponad 600g. możesz też użyć dowolnego innego silnika typu "dzwonek" - Turnigy lub Tower Pro. Każdy z nich da ponad 600g. W moim modelu np Aqua Star o masie do lotu ponad 800g użyty był właśnie jeden z takich popularnych, a model śmigał aż miło...

Masa wyposażenia to : np serwa 17g x 4szt =... , pakiet np Turnigy 2200 ok 190 g ale możesz dać mniejszy i lżejszy, silnik to z 50 pare gram, odbiornik i regulator pewnie z 30-40 g. To chyba wszystko jesli model jest już całkowicie ukończony przy podanej przez ciebie masie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik E-Max 2822 spokojnie da rade na śmigle 10x4,7 ciąg to prawie 700g przy tym jest tani.

Co do serw to ja latam na HXT i nie było z nimi problemu, a też są tanie.

Regulator do takiego silnika powinien ''udźwignąć' 30A pakiet może lepiej jakiś 1,8A 25c 3s będzie lżej a modele typu toto i rwd które ładnie szybują i tak długo będą latały.

Co do wagi to w sprzęcie który opisałem wygląda to tak:

Pakiet: 175g

Silnik: 39g

Regulator: 25g

Serwa po 9g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.