Jump to content

Zefir 1 pierwszy model :)


kat30003

Recommended Posts

A więc witam wszystkich serdecznie.Ocknąłem się pewnego dnia i stwierdziłem że po 34 latach egzystencji zrobię coś co pociągało mnie od najmłodszych lat.Mimo że sklejałem wiele modeli z "tektury" nie miałem żadnego pojęcia na temat RC.A więc wiele lektury z tego forum i projekt pana Piotra Zefir.Zdjęć z budowy nie robiłem ale model gotowy z tym że kwestia finansowa mnie ograniczyła,zakupiłem serwa i część elektroniki.Nie wiedząc wiele zakupiłem prosty nadajnik Carsona (nawet nie wiem po co)i dodali odbiornik,dziwny jakiś niby cztery kanały w tym dwa na serwa po 3pin i na 2 motory po 2pin ok fajnie lotki działaja super ale o co chodzi że na te dwa kanały są tylko po + i -.Silnika i regulatora nie dobrałem jeszcze mimo lektury nie mam pojęcia jak to zrobić i czy jest jakaś zależność między napięciem odbiornika a silnika?Postaram się wkleić zdjęcie tego odbiornika może ktoś ma na to jakąś koncepcje.Będe wdzięczny.W tym momencie model bez regulatora silnika i pakietu waży 203 gr wydaje mi się to niezłym wynikiem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Zefir super, też od niego zaczynałem.

 

Odbiornik rzeczywiście trochę kicha, ale może nie wszystko stracone.

A gdyby tak dwie szczotkowe 180 (Np. od Lamy) powiesić pod skrzydłami do tego śmigła GWS-5043 ( 5x4,3), regulatora w takim wypadku nie potrzeba, bo jest już w odbiorniku, do tego li-pol 7,4V i jest szansa pośmigać.

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czołem!

Czy skrzydła mają wznios (są uniesione do góry)?

Przy tej wadze napęd nie musi być zbyt potężny. Takie dzwonki będą aż na wyrost:

http://www.abcrc.pl/p/9/24/silnik-towerpro-2408-21t-gold-silver--silniki-elektryczne.html

http://www.abcrc.pl/p/9/1122/-silnik-mystery-f3130-1600kv-outrunner--silniki-elektryczne.html

http://cyber-fly.pl/produkt-429.html

http://cyber-fly.pl/produkt-993.html

http://cyber-fly.pl/produkt-711.html

 

Regulator np. ten: http://www.abcrc.pl/p/6/600/esc-h20a-regulator-prosty-nieprogramowalny--regulatory-esc.html

 

Pamiętaj, by silnik miał skłon w dół oraz wykłon w bok. Pamiętaj też, że jest to lekki model do latania w bezwietrzne dni. Ucz się latać nad miękkim podłożem - śnieg, zboża, wysoka trawa. Pamiętaj też, że moc silnika można regulować - nie musi być max cały czas. W razie problemów pytaj.

Link to comment
Share on other sites

Zacznę tak zasięg taki bym uradził :)Sprzedam najwyżej ten nadajnik i odbiornik a zakupie coś do kwoty narazie 150-200zł.Propozycje w tej kwocie mile widziane. Tak panie Piotrze wznios jest są uniesione do góry tak jak pisałem na dzień dzisiejszy szybuje pięknie :)Pamiętam także o silniku skłonie także o miękim podłożu.Narazie jeszcze troszkę pracy a raczej finansów muszę nazbierać robię to bardzo powoli ale widzę niezbyt rozważnie np niepotrzebny zakup tego nadajnika i odbiornika.Zima dla mnie to okres zastoju w pracy i oczywiście kryzysu finansowego a piątka moich dzieci wierzy w tatusia model łącznie z żoną :)Liczę że z waszą pomocą i własnym budżetem w kwietniu już będę miał możliwość pierwszej styczności z oblotem na dzień dzisiejszy wydaje mi się że nie będzie najgorzej 8)Z tego co rozumię do tego dzwonka spokojnie ten regulator będzie pasował panie Piotrze co Pan podał w linku? http://www.abcrc.pl/p/9/1122/-silnik-mystery-f3130-1600kv-outrunner--silniki-elektryczne.html

Link to comment
Share on other sites

Silnik bardzo potężny jak na tą wagę ale ponoć lepiej nosić jak się prosić.

 

Co do odbiornika i nadajnika w tej cenie to niema szans na coś z wyższej pułki nawet używanego.

 

Jeśli nie miał Pan styczności z lataniem to może zwykły nadajnik e-sky używany na allegro można kupić nawet za 50zł. Do tego symulator (30zł) i prosty program darmowy taki jak np FMS.

Wtedy będzie możliwość poćwiczyć wirtualne loty przed tym właściwym już na powietrzu.

 

Co do odbiornika ja osobiście używam czegoś takiego:

http://allegro.pl/odbiornik-corona-6-kanalow-synteza-i1454098523.html tyle że 8ch bo akurat taki był :) Na takim zestawie da się na początku polatać, a z biegiem czasu można inwestować w nowe wypasione aparatury odbiorniki i sprzęt wyższej klasy.

 

Ewentualnie tu gotowy zestawik http://allegro.pl/aparatura-35mhz-modele-latajace-gratisy-i1475986331.html do 150zł ja bym tylko jeszcze zainwestował w symulator.

Link to comment
Share on other sites

Zrobię tak sprzedam ten nadajnik co mam zakupie za to silnik i regulator bo to tańsza inwestycja.I postaram się przed kwietniem dobić do 300 zł na aparature.Całe życie byłem w gorącej wodzie kąpany :D Taki charakter a tak się w tym sporcie nie da :roll: Co do symulatora mam 2 RCF i AeroFly Professional Deluxe bawiąc się do tej pory na padzie analogowym nieżle mi wychodzą bynajmiej lądowania :D Co do silnika to chciałbym póżniej przenieść go np do TOTO tak pomyślałem że jeśli chodzi o wykonanie to jak na moje możliwości powinienem go spokojnie zrobić.Widziałem te gotowe cessny za ok 450 zł już byłem w pewnym momencie nawet zakupić ale stwierdziłem że stworzyć coś samemu to jednak da mi większą satysfakcje.Wychodzi na to że składając samemu drożej to wychodzi niż gotowy wyrób :D

Link to comment
Share on other sites

Co do odbiornika i nadajnika w tej cenie to niema szans na coś z wyższej pułki nawet używanego.

Nie powiedziałbym np.

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=104

albo z Chin

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9042

Ta aparatura na pewno jest lepsza od tej e-sky.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.