Skocz do zawartości

Zefir 1 pierwszy model :)


kat30003

Rekomendowane odpowiedzi

Konrad jak to dla Ciebie jest wyższa półka to ok.

Półka, o której ja myślałem nie znajduje się nawet w tym regale :)

 

Pokazałem tego e-sky ponieważ jest tani, a nie taki zły. Skoro ma to być aparatura na początek to po co wydawać dużo kasy skoro taka apa z hobby kingu i tak po jakimś czasie będzie wymieniona na coś poważniejszego. E-sky ostatnio znalazłem za 40zł teraz go nie ma na allegro ale z tego co wywnioskowałem to nie pali się z tą apką więc można poczekać na okazję. Ja swoją kupiłem za 75zł przerobioną na 5ch z kwarcami, a odbiorniczek sprawiłem sobie już trochę solidniejszy.

 

Zrobisz kolego jak uważasz my Ci możemy tylko troszkę podpowiedzieć pewnie ja nie mam aż takiego doświadczenia. Aczkolwiek wiem że jeśli modelarstwo Ci się spodoba to z biegiem czasu będziesz chciał lepszy sprzęt, a wtedy szkoda wydanych pieniędzy. Natomiast jeśli Ci się nie spodoba to nie będzie dużych strat związanych z rzuconą apką w ''kąt''.

Zawsze można sprzedać ale czy odzyska się pieniądze wątpię...

 

Zdecydowanie T9X to dobry sprzęt z półki o której ja mówiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Konrad jak to dla Ciebie jest wyższa półka to ok.

Nic takiego nie powiedziałem.Porostu padła kwota około 150zł więc podałem tą aparaturke, niech Pan nie porównuj tej z HK z tą e-sky bo na pewno jest lepsza choć by pod względem zasięgu i niech Pan nie przeinacz moich wypowiedzi.A turnigy nie jest tak strasznie wyższą półką choć z pewnością jest dobra alternatywą ale jak już pisałem padła tak kwota to i podąłem o takiej kwocie nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do odbiornika i nadajnika w tej cenie to niema szans na coś z wyższej pułki nawet używanego.

Nie powiedziałbym np.

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=104

albo z Chin

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9042

Ta aparatura na pewno jest lepsza od tej e-sky.

Nie miałem zamiaru przekręcać po prostu tak to zostało napisane, a ja żaden pan jesteśmy w podobnym wieku :D kilka lat w tą stronę czy w tą :D

 

A jeśli chodzi o tego T9x to zdecydowanie wyższa półka od tego HK i eski ma wiele możliwości choćby mixowanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie parę dni minie i będę wiedział w końcu na co mnie stać.Macie racje że na początek nie muszę kupować nie wiadomo czego nie wiadomo za ile.Wiem że na tym modelu nie skończy się przygoda.Tak jak pisałem chcę wystartować w wiosennej porze póżniej mogę zakupić co mi się spodoba :D Piotrze a co to za ? przy tym pelikanie :)Tamta aparatura już wystawiona...czekam na zakończenie aukcji reszte się dołoży jak będzie mało to tak jak pisałem zakup silnika i regulatora a jak żonka pomoże w inwestycji to aparaturka :)upss cholera obiecałem za to żonie pierwszy lot hehe trochę lipa :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Adamem doszliśmy już do komunikatywy w kwestii aparatury a więc jeden problem z głowy :D

Oficjalnie chcę podziękować za inne propozycje i oczywiście za pomoc tak jak pisałem żonka też się zaczyna wciągać nawet na symulatorze wczoraj troszkę polatała hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i doczekałem się w końcu oblotu niestety z opłakanym skutkiem po pierwsze jak na pierwszy lot zły teren po drugie sterowanie samymi kciukami czyli w moim przypadku jakby go nie było po 3 za dużo gazu a silnik za mocny i najważniejsze bardzo mocny wiatr jak na filmiku widać walczyłem jak lew :roll:

ale nie poddałem sie po małym klejeniu w parę minut ruszyłem do boju już fajnie było mniej gazu ładny start ale dalej za wąsko jak dla mnie i lądowanie dosyć dalekie,model wyszedł bez szwanku :D
Myśle jest ok a więc zmieniłem teren piękne puste pole pare kilometrów dalej,wypuszczenie i pech chciał że odkręcił się prop saver ale jak widać model spadł koło zająca byłby prawie obiad :o
.Myślę będe bohaterem ostatniej akcji bo jedno śmigło mi zostało i jak widać wszystko było super i nagle jakbym stracił zasięg model wpadł w korkociąg,brak jakiejkolwiek kontroli może powodem było to że syn przy 2 locie złamał mi końcówkę anteny nie mam pojęcia
.

Minęło około tygodnia!

Ładna pogoda wczoraj była wiaterek niewielki model przygotowany śmigła zakupione a więc start przelatując nad głową dwukrotnie odcięło mi silnik łącznie ze sterowaniem na ok 2 sek i tak to się zakończyło ale panowie jest ok nie zniechęcam się z każdą kraksą jest lepiej człowiek uczy się na błędach :D

straty złamane śmigło oraz skrzydło.Model waży 360gr zastanawiam się czy jakbym go dociążył czy nie byłby bardziej stabilny na wietrze :?: Mimo porażek i tak jestem zadowolony :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Teoretycznie możesz dociążyć ale pamiętaj, że waga zwiększa energię kinetyczną spadającego obiektu. Będziesz miał większą stabilność, ale przy jakimkolwiek krecie ryzyko osłabienia konstrukcji poprzez remont a najgorsze to harmonijka z depronu... A na filmach widać, że te twoje skrzydełko strasznie się wygina w górę. Ja w swoim zefirze mam zamiar przykleić węgiel za tym "dźwigarem", zwiększając sztywność. Oczywiście lepiej nie ryzykować drewnem, ponieważ jak już PiotrP napisał w opisie, że drewno się złamie i pociągnie za sobą depron, pustosząc konstrukcję skrzydła. Kolega proponował mi, abym po prostu zalaminował matą szklaną i żywicą krawędź natarcia skrzydła nie zwiększając zbytnio masy węglem i klejem do niego. Zastanawiam się, co zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz dociążyć ale pamiętaj, że waga zwiększa energię kinetyczną spadającego obiektu. Będziesz miał większą stabilność, ale przy jakimkolwiek krecie ryzyko osłabienia konstrukcji poprzez remont a najgorsze to harmonijka z depronu... A na filmach widać, że te twoje skrzydełko strasznie się wygina w górę. Ja w swoim zefirze mam zamiar przykleić węgiel za tym "dźwigarem", zwiększając sztywność. Oczywiście lepiej nie ryzykować drewnem, ponieważ jak już PiotrP napisał w opisie, że drewno się złamie i pociągnie za sobą depron, pustosząc konstrukcję skrzydła. Kolega proponował mi, abym po prostu zalaminował matą szklaną i żywicą krawędź natarcia skrzydła nie zwiększając zbytnio masy węglem i klejem do niego. Zastanawiam się, co zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.