Jump to content

Styroploter CNC-FOtorelacja z budowy


Ramzes18

Recommended Posts

Posted

Witam, dzisiaj zaczelem budowe maszyny cnc do wycinania rdzieni skrzydel w styropianie/sturodurza, a jak starczy pola roboczego to malych akrobatow z depronu :D

Po 4 godzinach pracy projek miewa sie tak:

 

1.Sprzęgła ( miedzy osia silnika a szpilkami napedowymi, Pomysl Motyla ;] )

i506483.jpg

 

 

 

2.Zestaw napedowy, 4x Silniki Krokowe 0,8A 5V, okolo 0,4Nm

2.jpg

 

 

 

3.Sterownik do silników ( jeszcze nie skonczony, brakuje rezystorow zmniejszajacych napiecie do silników)sterownik to MM2001, oczywiscie zrobiony szybciej :D nie wyrobil bym sie z tym w 4h :rotfl:

3.jpg

 

 

 

4.Szpilki napędowe M8

i506496.jpg

 

 

 

5. Prowadnice kulowe,pełny wysuw 700mm( Na os "X")

i506498.jpg

 

 

 

6. Prowadnice kulowe, pełny wysuw 450mm ( na os "Y")

i506500.jpg

 

 

 

7.Profil aluminiowy ( rura kwadratowa 50x3mm) 2 kawalki po 1m, na os "X"

7.jpg

 

 

A tu rysunek schematyczny robiony na szybkiego a Paincie :D ( ma kilka bledow, glownie w wymiarach :D )

Osy.jpg

Osx.jpg

 

Dalsze fotki w poniedzialek, jesli ktos ma pytania to prosze pytac, chetnie odpowiem ;]

Posted

witam

Bardzo chętnie przyłącze sie do budowy oczywiście mam na myśli swoja wycinarkę . Czy ktoś może byłby chętny wykonać cześć mechaniczna ? w zamian zrobię elektronikę oczywiście koszty jakąś ustalimy . Chce na tym tez wycinać EPP

  • 1 month later...
Posted

Tamta wycinarke na chwilke odlozylem :D

Kupulem okazyjnie inne wozki do cnc i zmontowalem takie cos:

dscf1963va3.jpg

 

 

dscf1964kt9.jpg

 

 

dscf1965df4.jpg

 

 

dscf1966eu0.jpg

 

 

dscf1968at5.jpg

 

 

dscf1971mr9.jpg

 

 

dscf1974nj3.jpg

 

Wycinarka prawie gotowa, tzn nie ma jeszcze ramki z drutem :D

I jeszcze musze sie nauczyc obsługiwac GMFC- w programie musze jeszcze poustawiac kilka rzeczy, bo silniki na wolnych obrotach "skacza" zamiast sie plynnie krecic ;/

Posted

Sprobuj zmniejszyc tempo posówu o polowe do 2 {mm/s o ile pamietam}

 

Te prowadnice są naprawde spoko tylko niewiem jak ze sztywnoscia osi Y ale wyglada ze bedzie oki

 

Powodzenia

Posted

Silniki sa na 12V

Dokladnych paramerow nie znam, bo ani nie ma napisanych na silnikach, ani sprzedawca nie podal dokladnych bo sam nie znal, jedyne co mi powiedzial to:

Pobor pradu okolo 0,3A i moc kolo 0,1Nm

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.