Skocz do zawartości

Extra 330l 120 CMpro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprezentowalem sobie wlasnie nowa zabawke za bardzo atrakcyjna cene, przewidywany naped 50ccm benzyna , jesli sa jacys uzytkownicy tego modelu prosilbym o opinie,oczywiscie wszelkie podpowiedzi odnosnie wyposażenia mile widziane

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli to ten z kadłubem z laminatu to według jednego z właścicieli takiej maszyny był zakwalifikowany do latających imadeł podobnie jak mój marathon(1,8m) , który leży w częściach w pudle na strychu. W obu przypadkach o lotach 3d można zapomnieć. Marathon jest przewidywany pod zenoaha 20cm3 , jeden z użytowników doszedł do 50 cm3 co mimo to niewiele jego zdaniem zmieniło sytuację :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie tym "latać" przy silnikach 45 - 55 cm jednak spora walka będzie. Przede wszystkim głównym problemem będzie słaba jakość tego pseudolaminatu kadłuba. Podwozie tez się połamie przy nawet spokojnym lądowaniu. Kadłub to szmata tkaniny szklanej oblana grubą warstwą żelkotu i farby. Pierwsze klapniecie i cały popęka. Próbowałem to jakość wzmacniać ale konstrukcja jest tak nieprzemyślana to walka z wiatrakami. Miałem ten model chyba 4 czy 5 lat temu - ale nie sądze żeby coś się zmieniło w tej konstrukcji. Generalnie obchodzić sie z tym jak z jajkiem i jesli chodzi o polatanie dla frajdy - ujdzie. Poza tym nawet jeśli niewiele kosztowało - to strata kasy, w osprzt specjalnie nie ma co inwestować - minimum do polatania. Może lepiej nie składac - sprzedac i coś porządniejszego kupic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze nie bedzie tak zle sadze ze 50 ccm powinno sobie poradzic narazie zakupiony cieszy oko czas na wyposazenie,defakto nawet jeszcze go nie ważyłem tak wiec trzeba byc dobrej mysli :) model byl latany kilka pekniec o ktorych mowisz jest widoczna mysle ze co mialo wyjsc to wyszlo cos pokombinuje z jakims delikatnym wzmocnieniem a jest tez to moj pierwszy model akrobata tak wiec loty raczej spokojne beda polatamy pocwiczymy i cosik sie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat wraca co jakiś czas na forum a modele zmieniają właścicieli z dnia na dzień zawsze kusi cena.

 

Jak nie chcesz się zrazić do latania akrobatami to sprzedaj to jak najszybciej.Latam modelami RC 11 lat, ale za każdym razem jak ktoś prosi mnie o oblatanie czegoś takiego to mi nieźle adrenalina skacze.Dla niedoświadczonego pilota taki model to misja niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest w nieodpowiednim dziale...Ta Extra nie ma nic wspólnego z modelem 3D :D

No co ty przecież na filmie widać jak pięknie lata 3D :mrgreen:
Tomasxxx czytałeś?

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7860&highlight=extra+cmpro

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=6039&highlight=extra+cmpro

Jak widać temat stary jak świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany dziesiąt razy jak pisali koledzy poprzednio, na 50ccm za mały model (powinien być 2.1-2.3m) to kolosalna róznica ! mniejszy silnik=totalny brak mocy, nie ma złotego środka.

Nerwowy, przeciążony, delikatny co najwyżej do podstawowej akrobacji wymaga DUŻO UWAGI W LOCIE.

Pod 50ccm jest tyle dobrych modeli w sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki na 100 procent cos w niej pogrzebie mam pomysl na wzmocnienie kadluba poprzez zastosowanie listew weglowych powklejanych na {sztotc}inaczej na stojaco co do motoru bedzie 50 to tak na przyszlosc bedzie do innego modelu latac pelne 3 d i tak raczej narazie nie bede ponioewaz to moje poczatki a co z tego wyjdzie wiosna pokarze narazie trzeba ja ulotnic mysle ze jakos damy rade

moze jakies sugestie co mozna by ewentualnie w niej jeszcze poprawic oczywiscie madre podpowiedzi bo szydere co niektórzy powinni zachowac dla swoich modeli i dla siebie forum z tego co mi sie wydaje zalozono w celu pomocy i doroslych spostrzeżeń i wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na razie nie będę ponieważ to moje początki a co z tego wyjdzie wiosna pokarze

No toś se wybrał model na początki :crazy:

A wzmocnienie Ci nic nie da - tylko ciężar - jak pogonisz kreta to i tak tylko worek na śmieci - :cry:

 

Trening i doświadczenie na czymś wyraźnie mniejszym - tylko to możemy Ci podpowiedzieć na "POCZĄTEK"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakies sugestie co mozna by ewentualnie w niej jeszcze poprawic oczywiscie madre podpowiedzi bo szydere co niektórzy powinni zachowac dla swoich modeli i dla siebie forum z tego co mi sie wydaje zalozono w celu pomocy i doroslych spostrzeżeń i wypowiedzi

Każdy post w tym temacie to jest pomocna dłoń w Twoja stronę.Nie da się naprawić czegoś co jest w 90% zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie trzeba ja ulotnic

Z tego co piszesz widać, że jesteś zdeterminowany do prób z tym modelem. Ale zwróć uwagę na to co Koledzy piszą i radzą Ci w naprawdę dobrej wierze. Nikt w tym wątku nie wstawia 'kitu", ani się nie "lansuje", ani nie reklamuje innych firm, ani się nie wyśmiewa.

 

Kiedyś (3 lata temu) miałem model 178cm Edge 540T (CMPro), co do którego, też tak jak Ty uparłem się, że sobie z nim poradzę i że będę nim latał. Model latał, owszem ale każdy lot powodował drżenie nóg - czy przy lądowaniu nie zwali się z nieznanych powodów przy wysokości 1 metra na ziemię na skrzydło.

Szczerze mogę powiedzieć - straciłem cały sezon na zabawem z tym modelem.

 

Extrę, o którą pytasz widziałem kilka razy. Miał ją mój przyjaciel i mogę potwierdzić, że aby użytkować ten model, powinno się mieć conajmniej dobre doświadczenie w lataniu akrobatami podobnych rozmiarów i podobnej wagi.

Postąpisz jak będziesz uważał.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam :rotfl: Lata się tym modelem normalnie. Do 3d sie nie nadaje, ale jako akrobat i terenerek nie jest zły. Oblatałem taki, waga z mvvs 36 cm koło 6,5 kilo. Bardzo poprawnie lata, nie zwala sie jakoś masakrycznie, a lądować się daje bez problemu. A oblatywałem go koledze, który naprawdę jest mało kunsztownym lataczem. I czasem jak widzę co on wyczynia tym imadłem to naprawdę się dziwię, że model się nie zwala. Więc nie ma co panikować. 2metrowa cegła lata inaczej niz półtorametrowe imadło.

Myślę, że kolega sobie poradzi, nie taki straszny wilk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.