Jump to content

Mój RWD-5 bis


TOMEK.CEKALA

Recommended Posts

Witam budowa własnie została rozpoczęta mam już wydrukowane plany i wycięte wręgi więc przystępuje do montażu kadłuba. Dane techniczne:Rozpiętość-1700mm.Długość-1200mm.Waga jeszcze nie znana.Wyposażenie Silnik-8,5cm.I 4 serwa HITEC-Hs311.Foto będzie jak tylko opanuje sztukę wstawiania je na forum. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

No to zaczyna się coś dziać. A pro po planów to jeżeli są to oryginalne "RWD-5 bis 1:6/RC konstr. Wiesława Schier`a 1967r Ark.1,2" to proszę zwrócić uwagę na błędy. Z tego co kojarzę z innych relacji to któraś z wręg nie trzymała wymiaru (chyba 4 albo 5) trzeba posprawdzać wszystkie na rzucie bocznym kadłubu czy wymiar się zgadza, żeby nie wycinać źle niepotrzebnie. A drugi problem był w żeberkach chyba nie trzymały geometrii i coś było nie tak z tymi przykadłubowymi. Jakby fotki mogły być trochę lepszej jakości to już byłaby malina :)

Link to comment
Share on other sites

Dywanik już brudny.Żona tupie nogami ale co zrobić jak w garażu warunki syberyjskie.Jutro urlopik więc myślę że coś na pewno przybędzie. Chyba są oryginalne ale jak na razie z kadłuba wszystko pasuje(sprawdziłem.)Co do jakości foto może będzie lepsza(spróbuje innym telefonem)bo aparat pies mi zjadł(trochę zostawił) Faktycznie dziś przemierzyłem skrzydła i okazało się że są nie symetryczne.Dzięki za dobrą rade.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy i polecam lekturę chociażby tego ciekawego tematu:

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10482&highlight=rwd++bis

 

pomocne zdjęcia, porady i to o czym wspominałem:

 

„W kadlubie pasuje wszystko tylko w skrzydle trzeba poprawic zebro nasadowe Z1 i Z 10 a tak to pasuje wszystko”

 

„ Na rysunku rzutu bocznego kadłuba W4 ma 213mm, W5 ma 208mm.

W widoku wręg z przodu W4 ma 206mm, W5 ma 201mm.”

 

I jeszcze opis budowy można znaleźć tutaj: http://www.alehar.aplus.pl/artykuly_rwd5.html

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za materiały pomocnicze (przydają się).I jeśli ktoś posiada foto gotowego do lotu RWD prosił bym o wklejenie . Po dzisiejszych pracach kadłub nabiera wyglądu jutro będą fotki (w dzień lepiej wychodzą) Ps.Bardzo piękna robota Panie Wojtku.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki pomogło.I jeszcze jedno u mnie skrzydło będzie bez wzniosu,ale z planów wynika że jeśli nawet jak nie zrobię wzniosu to i tak on będzie( taka konstrukcja skrzydła.) To czy jeśli zrobię spód płaski to będzie dobrze.Rysunek-1to tak jak chcę zrobić. Rysunek 2-tak jak jest w planach. Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Mój będzie z lotkami.Na moim planie wychodzi że dolne zwichrzenie wynosi 3mm więc niewiele i teraz nasuwa się pytanie czy już w bloku żeber robić te zwichrzenie czy dopiero przy montażu skrzydeł.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.