Skocz do zawartości

Kratownica z profili węglowych - jak?


mkrawcz1

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się do budowy modelu z depronu, w którym spód środka kadłuba będzie pusty (tzn. nie będzie w nim "podłogi"). W związku z tym pomyślałem nad wzmocnieniem ścian kadłuba płaską kratownicą z profili węglowych. I teraz pytania: czym to ciąć, jak to ciąć, czym skleić?

Czy też może zastosować inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem nad wzmocnieniem ścian kadłuba płaską kratownicą z profili węglowych. I teraz pytania: czym to ciąć,

 

po prostu ostrym skalpelem

Przy cięciu elementów o małej średnicy używam żyletki z ząbkami.

 

To z czego Wy ten węgiel macie :shock: z depronu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem nad wzmocnieniem ścian kadłuba płaską kratownicą z profili węglowych. I teraz pytania: czym to ciąć,

 

po prostu ostrym skalpelem

Przy cięciu elementów o małej średnicy używam żyletki z ząbkami.

 

To z czego Wy ten węgiel macie :shock: z depronu :roll:

Pisalem ze jest to uzaleznione od grubosci profilu. Ale ostatnio jako wzmocnienia czy tez nawet dzwigary w np. statecznikach nosnych lub skrzydlach do gumowek stosuje profile weglowe o wymiarach jak dobrze pamietam 5 mm x 0,5 mm, wiec nie ma problemu z cieciem za pomoca skalpeli.

Jesli zas grubosc oscyluje w granicach 2 mm i wiecej, wtedy elektryczna pila wlosnicowa jest nieoceniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza do cięcia będzie miniszlifierka z tarczą tnącą. Typowy "Dremel" lub jakaś jego podróba. Ręczne cięcie węgla kierunkowego, takiego z jakiego robi się pręty i rurki, potrafi być upierdliwe, łatwo się rozszczepiają.

Malutką tarczką tylko bziik i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.