Skocz do zawartości

opony z czego mozna odlac


plona123

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z odlaniem opon do samochodu w skali 1/43

musza byc elastyczne i jakos na felge wejsc.

 

probowalem juz kleju do szyb ciezko rozprowadza sie w formi silikonowej

 

silikon odpada bo sie przykleja do formy..

 

macie moze jakies inne pomysly

dzieki za odp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponowałbym nakleić twardą piankę na felgę, całość zapiąć do wiertarki i pilniczkiem wyprofilować ładną oponę na wirującej feldze. po wyprofilowaniu opona będzie zmechacona, to opalasz ją nad ogniem i jest cacuś :lol:

 

Możesz też odlać z elektrycznego pistoletu który rozgrzewa klej w laskach, ale to raczej będzie ciężkawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon odpada bo sie przykleja do formy..

 

Użyłeś rozdzielacza do form? :wink:

Jeżeli nie chcesz kupować dedykowanych preparatów, bo masz np. węża w kieszeni, to można użyć pasty do butów (w paście, nie płynie) lub nawet wazeliny technicznej.

 

A najlepiej przejdź się do dobrego sklepu hydraulicznego i dobierz jakieś oringi. Oponki jak ta lala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być tak dla oka tylko a nie do jazdy zrób sobie model np z wosku. Wyrzeźbisz sobie wkładając na jakaś ośkę w wiertarkę rowki wzdłuż, albo cokolwiek. Potem odlejesz formę w silikonie. A potem z jakimś rozdzielaczem, jak wspomniał już madrianz tej formy odlejesz z innego silikonu z koloru jaki kupisz oponki powtarzalne.

 

Edit: te oponki z linku wyżej to do lekkich modeli samolotów raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam że kolega używa niewłaściwych materiałów przy okazji...

probowalem juz kleju do szyb ciezko rozprowadza sie w formi silikonowej

 

silikon odpada bo sie przykleja do formy.

 

Silikon szklarski czy hydrauliczny to są kleje a nie materiały odlewnicze . Do utwardzania potrzebują dostępu powietrza ( wilgoć) więc w zamkniętej formie się nie utwardzą .

 

można uzyć tego samego silikonu co do wykonywania form ale trzeba by go podawać do formy próżniowo - masa roboty efekt taki sobie ..

 

lepsze już będą latexy bo po dodaniu katalizatora można robić odlewy w formach zamkniętych. Do niewielkich elementów używałem Latex Rubber Milk ale dziadostwo drogie . półpłynne masy posiadają też technicy protetyki stomatologicznej ale nie powiem co i jak bo już od dawna nie robiłem w tym materiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.at/Plasti-Dip-Flussig-Gummi-200g-schwarz-/180628455151?pt=DE_Modellbau_Modelleisenbahnen&hash=item2a0e4b7eef

 

kupilem nawet cos takiego guma w postaci prawie plynnej

 

ale za szybko wysycha zanim wleje w jedna czesc formy pozniej w druga to 1 juz zasycha...troche ciezko......

 

probuje teraz zrobic forme z zywicy i odleac z silikonu albo kleju do szyb moze cos wyjdzie....

 

 

macie moze jakies sprawdzone sklepy gdzie moge silikony kupic

np czarne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to rdzen opony należało by odlać z zywicy do odlewów zbrojonej włóknem oraz dolać odpowierdni silikon i tu jest problem gdyż silikony mają problem z adhezja do innych powierzchni i ciezko jest połączyć rdzeń żywiczny z silikonem jednak tak należało by zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.