Skocz do zawartości

S.E. 5a


piotras

Rekomendowane odpowiedzi

Makiety czy półmakiety to raczej miejsce na modele wykonywane własnoręcznie z planów a nie zestawy ARF. W składaniu takich zestawów gdzieś zatraca się idea modelarstwa tj.budowania a może nawet tworzenia ..... na rzecz samej frajdy z latania.

Jakiś nowy regulamin wymyśliłeś widzę, bo nie słyszałem żeby ARF nie kwalifikował sie do półmakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kupiony jako ARF też może być jako półmakieta,ale Twój model jest wykonany na podobieństwo SE5a.

Jako półmakieta to masz do zrobienia nowe płaty,zobacz sobie na ilość żeberek w twoich płatach i jak są zrobione lotki,przydało by się przerobić osłonę silnika,dokończyć podwozie i pomalować model na matowo.

Mój model który robiłem od podstaw,mogę powiedzieć że jest półmakietą,ale startując w zawodach,otrzymał bym niską ocenę statyczną za wykonanie,gdyż brakuje mu jeszcze dużo drobnych elementów.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Teraz będzie nowa klasa modeli F4 H-P semimakiety,w której większy nacisk będzie postawiony na pilotaż,a nie na wykonanie modelu.

Pierwsze zawody odbędą się w Płocku 22maja 2011r.więc wystarczy model kupiony jako ARF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.