Skocz do zawartości

Platforma-Cularis


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Peter po takiej kraksie i łataniu dla Cularsisa należy się porządny oblot bez żadnych wynalazków tylko aparatura i model.Na pewno nie będzie latał tak jak nowy ro oczywiste :D ale może jest już tak zmęczony że czas pomyśleć o czymś innym tzn. drugim modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bo cała ta aparatura pewnie powoduje Twój stres (koszt ), dodatkowo rozprasza (myślisz o wszystkim na raz), może też daje jakieś zakłócenia do odbiornika, a w końcu może zmiast pomgać w sterowaniu cośtam robi po swojemu.

 

I przewidziales to,bezblednie.

Nadajnik 2.4 , po ok 3 minucie jest juz dosc goracy (na postoju)-jak zimny nie ma tego efektu .Gdy nadajnik RC byl blisko,zadnych drgan serw nie wykrylem,dopiero w odleglosci ok 30m drgaja.Wyczailem to tylko dlatego ze mam mikrofon przy nadajniku-wyraznie slychac.

Pomogla (troche ) zmiana lokalizacji nadajnika 2.4 w modelu,ale problem nie ustapil.

Obd.RC FS8 to jeden z lepszych,podwojna przemiana , a mimo to zbiera takie zaklocenia.

Co ciekawe,zwykly R 700 nie reaguje- serwa spokojne.

Generalnie modele spadaly +/- 50m ,wiec chyba trzeba bedzie bardzo ostroznie montowac po koleji kazdy element i testowac.Oby tylko Cularis to przezyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter. O ile dobrze zrozumiałem to drastycznie zmniejszył Ci się zasięg urządzenia sterującego Ja po wprowadzeniu każdej innowacji w nadajniku TV sprawdzam go za każdym razem na ziemi. Należy jeszcze pamiętać , że cyfrówka w której występują zbocza o bardzo szybkim czasie narastania też może być poważnym żródłem zakłóceń a jak jeszcze dojdzie do tego sygnał 2.4 odużej mocy to w obwodach wejściowych odbiornika już napewno zapanuje kaszana. Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek, ze po zwykłej wymianie silnika (elektrycznego- szczotkowego) modelarz nie przewidział (no bo i jak) że brak kondensatorów przeciwzakłóceniowych (na nowym silniku) może zmniejszyć zasięg działania aparatury do 10- 12 m . Lot z tak przygotowanym silnikiem to oczywiście 100 % katastrofa . Jak widzisz ta cała dodatkowa elektryka jest nieprzyjazna Twojemu odbiornikowi. Sądze: jeżeli serwa drgają już w odległości paru kroków to w odległości 100 m już Ci w ogóle przestaną chodzić. Ekranowane elektroniki - tak , jeżeli chodzi o cyfrówke, no ale niestety anteny nadawczej TV 2.4 giga to już przecież nie. Poza tym 2.4 to juz jest tak odległe pasmo od modelarskiego (35Mhz cyba używasz) że już nie powinno wchodzić nawet na odbiornik z poj przemianą (chociarz kto wie) pozdr. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Biorac pod uwage Wasze sugestie,zmienie calkowicie RC.

Tzn,zastosuje jednak jakas Futabe ,raczej z podwojna przemiana.Nadajnik na ogon.

Antena RC poza modelem ,raczej w pionie.Dlawiki,pierscienie,maks.krotkie kable.

W tzw. miedzyczasie,moze urodzi sie model,zdolny to wszystko uniesc :rotfl:

Same ferrytowe pierscienie i przelotki to juz waga sporego serwa-na pewno ponad 50g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zamontowaniu całej elektroniki proponuje bys sprawdził zasięg RC- ale chodzi mi o zasięg a nie o poprawność działania aparatury w odległości 20 kroków!!! Janusz. Zaoszczędzi Ci to napewno wiele przykrych niespodzianek. Poza tym to na moim lotnisku rodzi sie podobny do mojego projekt, w którym gość do lotów używa transmitera TV 1.2 GHz. 100mW , oraz w RC odbiornika z poj. przemianą . W tym przypadku nie stwierdzamy jakiegokolwiek zmniejszenia zasięgu po załączeniu transmitera TV. W dalszym ciągu wydaje mi sie że największy spadek zasięgu powodują dodatkowe układy cyfrowe , które montujesz na swoim modelu. Chociaż trudno tak na odległość wyrokować, bo też nie znam spektrum Twojego transmitera TV-no ale to "fabryka" to raczej powinno być dobrze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.