Jump to content

Jantar Themisto- Polski zawodniczy model F3J


toom07

Recommended Posts

Witam, chciałbym wam zaprezentować zawodniczy model Polskiej produkcji, Jantar Themisto. Model produkowany jest w Bielsku-białej przez pana Czesława i Wojtka Byrskich.

 

Oba modele mają 3.5 metra rozpiętości i w porównaniu z zeszłoroczną wersją mają zmienione kadłuby- opuszczony nos, aby ułatwić lądowania na punkt i zapobiec ślizganiu po przyziemieniu oraz powiększona lotka kierunku, co powinno znacznie ułatwić płaskie krążenie oraz lądowania. Kadłuby w 2 wersjach szklany przystosowany do 2.4ghz i lżejszy węglowy do lekkiego modelu.

Model z pomarańczowymi paskami to wersja uniwersalna na każde warunki(waga pustego niecałe 1800g) oraz z różowymi paskami wersja Super light (waga pustego niecałe 1600g) przewidywana waga gotowych do lotu to 2100-2200g i około 1900-2000g.

Modele są w trakcie uzbrajania i mam nadzieje oblatać je w ciągu najbliższych 2 tygodni i przetestować na pierwszych zawodach Pucharu Polski tego roku 26 marca w Inowrocławiu, wyposażone będą każdy w 6 serw airtronics 94761, 8 kanałowe odbiorniki futaby 2.4ghz i pakiety 4 celowe NiMH.

 

 

Więcej zdjęć na mojej Picassie:

https://picasaweb.google.com/106544465577950349236/Jantar#

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Cena to 3500 zł za model w standardowej wersji, nie wiem ile kosztowałby w wersji ekonomicznej. Co do czasu oczekiwania to trzeba się osobiście dowiadywać przy zamówieniu.

Link to comment
Share on other sites

No w końcu jakoś ten kierunek wygląda, już go nie będziesz musiał szkłem poszerzać

Noo taki to mi już raczej wystarczy :devil:

 

To jeszcze nie jest drogo jak za taki szybowiec, trzeba pamiętać, że to pełen laminat a skrzydło to węgiel. Żeby jakikolwiek inny model tej klasy kupić to już niestety trzeba szukać za granicą i ceny to około 1000 Euro za standardową wersje a lekkie nawet po 1200.

Link to comment
Share on other sites

Droga zabawka taki szybowiec.

Bo to szybowiec skonstruowany z myślą o lataniu zawodniczym (czyli: wyżyłowana konstrukcja, dobrane profile itd). Model dla wąskiego grona modelarzy, którzy wiedzą za co płacą.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.