Skocz do zawartości

Mój pierwszy Esa (Hellcat)


kenin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po nudnym i wyczerpującym piątku pierwsze co naszła mnie myśl co robić

często oglądałem konkurs ESA i natknąwszy się na stronkę pana Marka uzbierałem pieniądze, materiały, zamówiłem zestaw i...

Gdy odbierałem paczkę na poczcie była strasznie poobijana (masakra) na szczęście po otworzeniu okazało się ze kadłub był lekko wgnieciony z przodu

 

 

 

A więc do roboty!

zaczynam od wyszlifowania i wklejenia pręcików węglowych w kadłub

Dołączona grafika

 

 

Następnie nacinam i sklejam na "Distal-u" skrzydła i wklejam pręty węglowe (przezroczyste :shock: )

i wklejam kształtkę "U" i płaskownik węglowy do stat. poziomego

Dołączona grafika

 

Lutownicą wypalam gniazdo pod serwo i pakiet odbiornik i regiel

Dołączona grafika

 

 

 

Tu model złożony nie sklejony(nie moglem się powstrzymać) zostaje mi jeszcze zamontować serwo na skrzydła a jutro przychodzi silnik

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, z takimi się nie spotkałem ;p

jutro wrzucę resztę zdjęć na razie szukam dźwigienek po nie pamiętam gdzie odkładałem xD

@EDIT

a i takie pytanie gdzie m/w znajduje się środek ciężkości u mnie mam 5mm w stronę silnika od dzwigara

(pozdrawiam drugiego sebe ;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ESA to tak średnio SC wypada od 3 do 4cm od krawędzi natarcia skrzydła , po oblocie modelu to każdy przesuwa w/g swoich UPODOBAŃ :mrgreen: . Jeżeli chodzi o sklejanie elementów z Epp to najlepiej trzymać się jednego rodzaju kleju a jak ŻYCIE już pokazało to najlepszy jest ..................oczywiście CA + przyspieszacz :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff

dzięki Marek

czytałem instrukcje z 10 razy nawet w szkole chowałem za książka 8)

ale jakoś nie znalazłem, muszę się bardziej skupić przy czytaniu

a poza tym wszystko zamontowane ląduje pakiet nadajnika sprawdzam wszystko i spać

jutro robię fotki makiety f4b i relacjonuje budowę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro oblot jeszcze pomalować i przygotuj się na śmierć Japońcu :D

(Ultronami tez się pobijmy xD)

 

@EDIT (12.03)

dziś obloty, piękna pogoda lekki wiaterek ale ładnie modelik lata może jutro wrzucę film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obloty i latanie ultornem

przepraszam za jakość( telefon) i długość (telefon) i za double posta (nie telefon)

 

widze, ze model zwrotny;D, ale jak ci sie nim lata? bo idzie do mnie taki sam. Kupiles go na abc.rc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellcat Marka R. to bardzo dobry model.

 

Najlepiej się zachowuje przy większych prędkościach bo przy lataniu na pół_gwizdka z wiatrem trochę przeszkadza wysoki kadłub - taki jego urok :)

Przy maksymalnych wychyleniach lotek, mój Hellcat miał tendencję do wchodzenia w korek przy prawej beczce. Osadziłem jednak jedno serwo na lotki i miałem problem z regulacją ale zmniejszenie wychyleń ostatecznie rozwiązało problem... kosztem nieco mniejszej zwrotności.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wrzuć zdjecia skończonego modelu...i może cos z oblotu

 

ms

pfff troche z tym zwlekałem (nie chciało mi sie)

ale prosze oto hellcat w malowaniu

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

A z oblotami musze cos wykombinowac jak obrobic film bo wmm cos nie chce dzialac

na avi, wmv (wyłancza mi sie po kliknieciu na film) ostatnio dokleiłem boki przy silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.