Jump to content

ciag silnika RAy inrunner B2835/16


chrisk8

Recommended Posts

Posiadam silnik RAY inrunner B2835/16

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4707

 

regulator emax 25A pakiet turnigy 2200mah. Problem w tym ze na smigle 5x5 cali czyli maksymalnym dla tego silniczka oraz max obrotach ciag jest bardzo mały. moge latac dosc szybko ale model bardzo słabo sie wznosi. silnik ma 220W mocy. Prosze o wszelkie opinie na temat tego silnika oraz ewentualne podpowiedzi co moze byc przyczyna tak slabego ciagu.

Link to comment
Share on other sites

Bo masz złe śmigło. To co masz jest dobre do szybkiego latania. Do wznoszenia, gdy jest mała prędkość modelu, skok musi być mniejszy. To dlatego, samoloty posiadają śmigła o zmiennym skoku. To nie jest dobry silniczek do modelu samolotu (chyba, ze specjalnego), w tym przypadku przydałaby się przekładnia. Zmniejszysz obroty i będziesz mógł zastosować większe śmigło.

Link to comment
Share on other sites

Jaka to Delta? Wielkość i masa.

 

Ja do Delty 120 minut (Na forum jest tak konstrukcja, nazwa stąd, że robi się ją w 2h), rozpiętość 1m masa ok. 350g, używałem TP 2410-09 + śmigło 10x4,7 SF. Pakiet 3S. Model nie był szybki, ale pięknie piął się w górę i spokojnie osiągał 200-300m. Jak chmury nie były za wysoko to potrafił o nie "zawadzić".

 

Dopiero po dodaniu do tej Delty sprzetu FPV i mocnym jej obciążeniu, silnik przestał wystarczać i zastąpiłem go RAY 2830/12 z tym samym śmigłem i pakietem. Ale Delta przytyła prawie o 200g i już nie latała tak dobrze jak bez balastu.

 

Teraz Delta odpoczywa, a FPV wozi Beta 1400 i robi to całkiem sprawnie. :P

Link to comment
Share on other sites

Ja na tym silniku latam od 3 lat z modelem FunJet.

Nie zauważyłem jakiś oznak słabego wznoszenia. Śmigło 6x4.

Masa modelu 700 gram. Przy wadze elektronicznej opartej pionowo, dziób modelu przy max obrotach naciskał z siłą 970 gram. Taka mini "hamownia" :jupi:

Link to comment
Share on other sites

Masa modelu 700 gram. Przy wadze elektronicznej opartej pionowo, dziób modelu przy max obrotach naciskał z siłą 970 gram

Czyli 270g uciągu? Postawiłem znak zapytania, bo to trochę mało, żeby napisać "brak oznak słabego wznoszenia" dla modelu 700g.

 

Też używałem tego RAYa, pakiet 3s, śmigło 6x4, prąd 24A (zmierzony na ziemi), ciąg oceniałem na 600-650g. Funjet (680g) na tym wznosił się z rozpędu na 150m, a potem zwalniał i w końcu przepadał.

 

delta ma 70cm rozpietosci i 50cm długości. Lata fajnie i szybko tylko szybko traci predkosc na wznoszeniu i przepada.Waga to ok 470-500g.

Moja rada jest taka, żeby dać śmigło 6x4 i pakiet 3S - nie wiem czy taki masz - nie napisałeś.

Model prawdopodobnie nie będzie leciał w nieskończoność w pionie, ale wystarczająco długo. Więcej z tego silnika się raczej nie wyciągnie.

 

Przed i po zmianie śmigła najlepiej jeszcze zmierz prąd. Będziesz wiedział jak zmienia się moc i wykluczysz np słaby pakiet jako przyczynę słabego ciągu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.