Skocz do zawartości

Silnik z CD-Rom'u


wital

Rekomendowane odpowiedzi

tak najprościej :)

 

Dorobić "lekkie " mocowanie

przeinąć uzwojenie stojana

wymienić magnes rotora, n aodpowiednią ilość magnesów neodymowych

 

i najlepiej ułożyskowac jeśli jest na panewce :)

 

O dalsze szcegóły pytaj, albo pokaż fotke konkretnego silnika jaki chcesz przerabaić to się coś dobeirze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu trzeba przewijać uswojeje, i skąd wziąść te magnesy neodymowe???

Jeżeli masz regulator i radio, to po zdjęciu tego ciężarka z rotora podłącz regulator do 3 punktów na płytce A1 A2 A3

Silnik będzie działał.

Ale jego osiągi bedą niewielkie (napędzi tylko malutkie śmigiełka np GWS 5030 i ciąg może będzie ponad 100g).

Żeby nadawał się do depronowców musisz zmienić magnesy na wydajniejsze, a uzwojenie odpowiednio nawinąć innym drutem.

 

Wszystko dokładnie opisane w internecie, trzeba troszkę poszukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pojawiły się problemy:/

Czy wie ktoś gdzie mogę dostać łożyska to mojego silnika, to musi być bardzo małe łożysko średnica zew. ok. 6 mm a wewnętrzna 3 mm.

Nie bardzo wiem tez gdzie kupic odpowiedni drut to przewinięcia tego silnika, co myślicie o grubości 0,5?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Najlepsze magnesy do CDka to 5x5x1 bo większe raczej nie wchodzą, zakładając, że bedziesz stosował oryginalny rotor. Łożyska można od biedy pominąć, ale wtedy taki silnik starcza na max. kilkanaście może kilkadziesiąt lotów. Ja robiłem taki silniczek do małego depronowca. Nie dawałem łożysk, bo chodziło mi tylko o opanowanie sterowania modelem. Całkiem fajnie to latało. Drut 0,5mm jak najbardziej może być, oby tylko był emaliowany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie drutu, to warto spróbować u rzemieślnika, który przezwaja silniki (90% szans). Napisz coś więcej o silniku, w szczególności średnica statora, ilość zębów, grubość, do czego ma być silnik, jakie napięcie zasilania. Generalnie drut 0,5 to dobry do dosyć szybko obrotowego silniczka pod śmigło 6 góra 7cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.