Skocz do zawartości

ToTo-0 Relacja z budowy


Adri303

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik tani ale niedostępny, śmigło za duże a pisata nie poptrzebna bo silnik ma gwintowaną oś

Silnik można zawsze zamówić w innym sklepie.

 

Zaś montaż śmigła na stałej osi, w modelu dla początkującego i z silnikiem z przodu to wspaniały sposób na uzyskanie zniżek hurtowych na zakup śmigieł w sklepie modelarskim. ;) Jedno lądowanie = jedno śmigło.

 

W tym wypadku piasta do mocowania śmigła na gumkę, jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik można zawsze zamówić w innym sklepie.

 

ale nie za 25złotych

 

Zaś montaż śmigła na stałej osi, w modelu dla początkującego i z silnikiem z przodu to wspaniały sposób na uzyskanie zniżek hurtowych na zakup śmigieł w sklepie modelarskim. ;)

zgadza się, ale mocowanie propsavera na gwintowanej osi którą i tak trzeba skrócić to wg mnie nieporozumienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę jeśli mowa o prop saverach

Mam jak na razie jeden silnik w domu jeszcze nie odpalany ale ma on oś typową gładką, tylko trzeba ją "przebić" na drugą stronę bo teraz jest sztywna piasta na śmigło i gwint chyba z 6mm - tutaj OK nie ma problemów - rozumiem, że trzeba odkręcić tą sztywną piastę, zdjąć ten pstryczek zabezpieczający, przesunąć (przebić) oś na drugą stronę, zahaczyć pstryczek na końcówce osi żeby nie uciekł.

Drugi silnik już leci do mnie - typowy dzwonek właśnie z długą gwintowaną osią (fi)3

pytanie jak tam zamontować prop savera ? Wszyscy piszą, że oś powinno się skrócić bo jest za długa itp i co ? na gwint normalnie zacisnąć prop savera ? czy są jakieś specjalne prop savery na oś gwintowaną ?

Ostatnie pytanie - czy te gumki mają być takie małe ? :D mam chyba ze 2 cm średnicy i bardzo ciężko się rozciągają - tak ma być ? czy lepiej dać jakieś inne gumki ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak tam zamontować prop savera ? Wszyscy piszą, że oś powinno się skrócić bo jest za długa itp i co ? na gwint normalnie zacisnąć prop savera ? czy są jakieś specjalne prop savery na oś gwintowaną ?

niema specjalnych propsaverów na oś gwintowaną. Oś ktoś postanowił nagwintować że by nie było potrzeby stosowania dodatkowych piast, tylko za pomocą dwóch nakrętek przykręcić śmigło na stałe. Można oczywiści założyć propsavera na osi gwintowanej ale mnie od tego zęby bolą :mrgreen: a co do skracania osi - krótsza, trudniejsza do skrzywienia przy krecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo był odpowiedniej mocy, wielkości i kosztował 5$ ;) - dzwonek turnigy

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6614

dokładnie taki silnik chcę zamontować, w tym tygodniu do mnie przyjedzie - czy na nim mogę normalnie zamontować prop savera na gwint ? czy ucinać tą ośkę i montować go na gładkiej części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to będzie dobre do toto 0?

To zależy czy chcesz mieć dużo mocy.Ale będzie dobry.Ja na twoim miejscu wybrał bym coś mocniejszego.W końcu jak dobrze opanujesz tota to zabraknie ci wrażeń i będziesz chciał więcej mocy żeby nim poszaleć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to będzie dobre do toto 0?

To zależy czy chcesz mieć dużo mocy.Ale będzie dobry.Ja na twoim miejscu wybrał bym coś mocniejszego.W końcu jak dobrze opanujesz tota to zabraknie ci wrażeń i będziesz chciał więcej mocy żeby nim poszaleć. :wink:

Przy nadmiarze mocy może nie zdążyć nim poszaleć... ;)

 

A jak opanuje Toto, to pewnie będzie wolał przesiąść się na inny model.

Nie warto z treningowego modelu dla początkującego robić na siłę potwora do szaleństw na niebie. Nie do tego został zaprojektowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.