Skocz do zawartości

Clik! 2.0


Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem i jest. Ostateczna wersja już dobrze przeze mnie przetestowanego Clika 2.0

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Masa modelu do lotu 107,5g!

 

Wsadzony sprzęt to:

 

- Regiel

- Odbiornik

- Serwa

- Smigło

- Silnik

- 2s z celek

 

Celki zippy 240mAh po spakietowaniu ważą dokładnie 11.6g:) Kiedy zacząłem robić ten model bardzo przejąłem się, że z tak lekkim pakietem nie uda mi się go wyważyć więc maksymalnie wyażurowałem tył. Oczywiście poszło mi tak świetnie że teraz pakiet muszę umieszczać za środkiem ciężkości :rotfl: :oops:

 

Swoją droga to pozwala na użycie lżejszego silnika. Posiadam takowy 5g lżejszy od tego co jest aktualnie w modelu, ale nie chce już kombinować na 2 tyg przed zawodami w szczególności, że waga i tak jest zadowalająca.

 

Gwoli opisu myśli technicznej:

Model wyażurowany z moich rysunków na 1.5mm - wzmocnione newralgiczne miejsca itd. Na natarciu skrzydła płaskownik 0.5mm, skrzydło wykratowanie węglem 1mm. Popychacze do sterów też 1mm zakończone zetką. Użyłem oryginalnych dźwigni laminatowych z zestawu - b. solidne, tj. łoże silnika. Reszta wzmocnień modelu to już węgiel 0.5 (z charakterystycznymi poprzeczkami, które jak to ujął mój kolega inżynier: "zmniejszają moment ugięcia o połowę" :devil: ).

Chyba tyle... oprócz tego pościągane zbędne koszulki i osłonki i oczywiście niezawodna metoda składania modelu na puzzle:D Im mniej kleju tym lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.