Skocz do zawartości

Problem z Turnigy 9x.


Piotrek9932

Rekomendowane odpowiedzi

Więc sprawa ma się tak. Umówiłem się z kolegą, ale niestety okazało się że ma on moduł i odbiornik Assana.. Odbiornika nie dało się zbindować z moim modułem ani na odwrót. Aczkolwiek przełożyliśmy jego moduł do mnie i z jego odbiornikiem nie było problemów. Więc tylko moduł lub odbiornik wchodzą w grę, nadajnik odpadł. Dla bezpieczeństwa zamówiłem i moduł i odbiornik. Czekam na ich przybycie. Co się okaże - zobaczymy jak przyjdą części.

Jakbyś był pierwszy to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy sprawa ma się tak. Doszedł nowy odbiornik, zbindowałem go, próba zasięgu na ziemi - wynik pozytywny. Idę latać, również bez problemów.

Postanowiłem przyjrzeć się dokładniej staremu odbiornikowi. I dopiero teraz, pod lupą przy pełnym świetle odkryłem gdzie był pies pogrzebany.. Kabelek od antenki był w jednym miejscu przetarty, aczkolwiek gołym okiem było to niedostrzegalne..

I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest możliwość dorobienia sobie antenki do odbiornika? Jak tak to jakim kablem? Może udałoby mi się wtedy odratować te 2 poprzednie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sobotę w związku z brakiem zasięgu z mojego EGP zrobiłem cztery plus zniszczony silnik i pakiet zasilający. Komisja do spraw wypadków lotniczych dopatrzyła się przetarcia zewnętrznej "siateczki" na kablu anteny odbiornika. (Aparatura i odbiornik FlySky)

Z postu porzedniego wynika, że jak skrócę kabel koaxialny o tę przetrtą część to nie będzie wpływu na zasięg i pracę odbiornika?! Czy dobrze to zrozumiałem (czytam od ponad trzech godzin wszystkie posty na temat braku zasięgu itp) mam już spory zamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.