Skocz do zawartości

Problem z Turnigy 9x.


Piotrek9932

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie że piszę to w oddzielnym temacie, ale..

Mam taki problem: kupiłem ten nadajnik z odbiornikiem, zasięg wynosił jakieś 40 metrów.. Zbindowałem nadajnik z odbiornikiem hk-t6a, zasięg miałem do granicy wzroku. Wybieram się wczoraj polatać, odlatuję, nagle nie mam kontroli na modelem. W linii prostej było jakieś 20 metrów odległości. Model oczywiście pionowo w ziemię uderzył. Sprawdzam na ziemi : to samo - zasięg na jakieś 20 metrów. Wracam do domu, na wszelki wypadek doładowałem akumulatorki, jeszcze raz binduję nadajnik z odbiornikiem, wychodzę na dwór sprawdzać zasięg - nic. Nadal jest 20 metrów. Jeżeli odbiornik jest połączony z nadajnikiem to pali się czerwone światełko. W moim przypadku im dalej odchodzę, to światełko raz jest zapalone (jest kontrola) lub gaśnie, odejdę dalej : cisza. Cholery już dostaję, bo to kolejna aparaturą jaką kupiłem i nie działa.. Proszę Panowie, pomóżcie, podpowiedzcie coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Spróbuj rozkręcić moduł, zapewne odlutowała się masa z anteny... Ja miałem tak ,że kupiłem flyskaya od Mirka (Abc-rc) pierwszy "dziewiczy lot aparatury" no i problemy, 40 metrów i model spada, łapie fixy... Po głębszym ustaleniu masa w ogole nie była dolutowana, nawet na płytce nie było lutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem moduł i tak to wygląda w środku : http://img38.imageshack.us/i/dsc04688b.jpg/ (celowo wklejam sam link bo zdjęcie w dużej rozdzielczości). Czy to właśnie antenka powinna być przylutowana do tego 3ciego od lewej miejsca (lewy górny róg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z zasilaniem właśnie wykluczyłem. Do odbiornika próbowałem podawać prąd przez bec z regulatora (5V) i z 4 akumulatorków Nimh (oczywiście naładowanych). Wynik był taki jak dotychczas.

Do nadajnika miałem włożonych 8 akumulatorków(również Nimh; naładowanych) i zamieniłem je na Lipol 3s. Niestety nie odnotowałem żadnych zmian.

Po wyłączeniu aparatury rozkręciłem moduł i poczułem że cała płytka jest ciepła(nie gorąca). Nadajnik był włączony może przez 3 minuty. Może to będzie jakiś trop? Dlaczego moduł się grzeje?

Podłączenie modułu na pinach wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze sprawdzić tylko czy to nie regulator rozwala mi odbiorniki przykładowo dając za duże napięcie.

Wszystko wyjaśni się mam nadzieję w ten weekend. Umówiłem się z kolegą i będziemy parować sprzęt aby zobaczyć co się zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.