Skocz do zawartości

Sandomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Góry Pieprzowe - Pieprzówki czyli część krawędzi Wyżyny Sandomierskiej w pobliżu doliny Wisły na granicy Sandomierza i gm.Dwikozy.

Góry Pieprzowe skierowane są na południe. Można latać przy wietrze z kierunków S z małymi odchyłkami SE SW. Skarpa dosyć mocno porośnieta licznymi krzewami i dzikimi różami. W dolinie starorzecze wisły.

 

http://maps.google.com/maps?ll=50.684359,21.785116&spn=0.014411,0.043945&t=h&z=15&lci=com.google.webcams

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kris za informacje. Obiecuje sobie, ze jak kiedys przyjade do Polski na urlop z modelem to sobie zrobie objazd po regionie (blizej Chelma zboczy chyba nie uswiadczysz).

ps

Jak bylem ostatnim razem w Kazimierzu i spacerowalem wzdloz Wisly po sciezce na wale, to sobie pomyslalem, ze jakims lekkim DLG dalo by rady (nie pamietam juz na jaki kierunek wiatru NE czy NW ?)

Mam takie miejsce w Holandii gdzie wal jest dwa razy nizszy i przy 3-4 Bft nosi jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie że Roztocze wschodnie też potrafi zaskoczyć niezłymi zboczami-Komarów, Mikulin, Biała Góra, Gliniska to zbocza które dobrze znam.....jakże mogłoby być inaczej.....to moje rodzinne strony. Wylatałem tam długie godziny. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to prawda chłopaki z Tarnobrzega tam latali, mają nawet film na youtube z lotów na Górze Pieprzowej. Dlatego też wcześniej wiedząc ze można tam polatac i mając odpowiedni kierunek wiatru czyli z południa wybraliśmy się tam w niedzielne popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.