Skocz do zawartości

Schiski-odbudowa modelu


radeon

Rekomendowane odpowiedzi

Szybowiec dostałem od kolegi , był on w stanie powypadkowym. Będę tutaj pisał jak go odbudowuję.

Dane modelu i zakładane techniki wykonania reperacji:

Typ:bezogonowiec

Waga:nieznana

Rozpiętość:2 metry

Skrzydło:styropian, trochę szkła, węgla i papieru (jak rozbije te skrzydła, to zrobię je techniką"s+b")

Kadłub: sklejka owocówka, balsa i szkło 80-tka.

Szybowiec przystosowany był do strzelania z gumy, ma dzwigary sosnowe, łącznik skrzydeł to rurka węglowa, skrzydło było pokryte folią reklamową(już zdarłem).Przerabiam go na elektro i odbudowuję go pod platformę do noszenia różnego rodzaju elektroniki.

Jaką powinien mieć wagę maksymalną taki szybowiec co by się na termice utrzymał?Wiem, że to zależy od wielu czynników ale tak orientacyjnie chcę wiedzieć, a nie mam doświadzenia z dużymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcesz nim strzelać z gumy, nosić amerke czy latać w termice bo nie rozumiem. :ble:

A kolega czytać potrafi?

 

przystosowany był do strzelania z gumy

Przerabiam go na elektro i odbudowuję go pod platformę do noszenia różnego rodzaju elektroniki.

 

czy latać w termice

A to z kamerką nie można latać w termice? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu kolejna fotka. Kadłub wyszpachlowany i pokryty jedną warstwą tkaniny 80g. Wnętrze kadłuba jest przestronne choć doszły dwie wręgi ze sklejki. Statecznik wykonałem techniką "S+B". Sam ster jest zrobiony z balsy, pokryty tkaniną 25g, pod tym jest troszkę węgla (co widać). Wszystko jest przyłożone tylko do zdjęcia i nie trzyma się kupy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Skrzydła wzmocniłem węglem, obustronnie,a na łączeniach uszu paskami tkaniny szklanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po tym jak mi ten pomysł podsunąłeś, myślałem jakby to ugryźć...Zdecydowałem się jednak na tradycyjny ster bo przy rozwieranym będę potrzebował dwóch serw.Zależy mi na wolnej przestrzeni w środku a i z masą muszę uważać :( .

W ogóle dzięki za ten samolot.Roboty jest sporo, ale najważniejsze części, to zrobiłeś solidnie-mocowanie skrzydeł, kieszenie na bagnety i dźwigary. Dłubię przy nim co dziennie po parę minut, godzinek- jak czasu starcza.Mam dylemat co do serw wysokości(samolot nie ma lotek, tylko dwa tak samo wychylane stery wysokości).Pragnę je umieścić w skrzydłach, ale żadne duże mi nie wejdą.Najlepsze to jakby były takich rozmiarów jak 9-gramowe jakieś...Silnik zamontuję taki: robbe roxxy 2827-26. Pakiet Kokam 3s 740 mAh.Regulator Alpha 25A .Co do reszty wyposażenie to zbieram rupiecie, rozkręcam i demontuję co się da-antenki, diody, cząsteczki elektroniczne itp. Jak znajde chwilę to to polutuje do kupy i sprawdzę czy działa :D

Sero no pewnie, że polatasz.Zapakuję tam odbiornik Friskaja, to se tylko guzik naciśniesz zabindujesz i na własnej sterownicy polatasz.

Dołączona grafika

Kolejna fotka.Po oklejeniu papierem na wikol krawędzi natarcia i spływu skrzydeł, wszystko co mam, zważyłem (bez elektroniki).Trochę ciężkawo :? ,do tego dojdzie jakieś 400 gram elektroniki, galanteria wykończeniowa, malowanie, taśma na skrzydła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio zachorowałem, tak więc bez wyrzutów sumienia mogłem zabrać się za kolejny etap prac remontowo-budowlanych.

Wyciąłem pokrywę dostępu do regulatora, silnika i innych rupiecików.

Dołączona grafika

Zawias steru kierunku jest zrobiony z silikonu.

Dołączona grafika

Pokryłem dolne część płatów taśmą pakową tak aby z dołu przypominały skrzydła ptaka i były dobrze widoczne.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Góra jest zrobiona połowicznie i nie jest już tak efektowna. Podejrzewam, że dla ptaków bedzie to bez znaczenia. Nie ustrzegłem się błędów.Dziób jest za długi, więc jeżeli będę chciał potraktować ten samolocik jako nośnik elektroniki, to ta przestrzeń między silnikiem a krawędzą natarcia, jest bezużyteczna :( (wystapią kłopoty z wyważeniem).

Edit:Właśnie zważyłem wszystko po oklejeniu, dodaniu galanterii, powkładaniu wszystkiego co trzeba wyszło mi 900 gramów.Myślę że nie jest to tragiczny wynik. Można by nawet tak ze 100 gramów wyciągnąć w powietrze(załadunek).

...Cały czas główkuję i czytam w necie na temat obciążenia powierzchni w szybowcach około 2m.Wynik 21g/dm3 wydaje się być nawet całkiem dobry, ale jak to się ma do zastosowanego profilu samostatecznego i układu bezogonowca-nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.