Skocz do zawartości

Co to za samolot


sebamor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 630
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość awiatik sosno

A dlaczego dla kolegi Laminata????

a tak w "nagrodę" za tę jego poprzednią zagadkę nad rozwiązaniem której trzeba było poświęcić tyle czasu.

Ja też wiem

od tego zaczęła swoje wielkie zycie. Rozwiązanie zagadki wyśle na PW

odpowiedź przyszła na PW i ... DLACZEGO TAK szybko, myślałem że Laminat pomęczy się troszkę. :mrgreen:

Tak to jest:Marilyn Monroe.

Ale przypominam o zagadce nr 1

jest to konstrukcja europejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

Zdjęcie z MM już kiedyś gościło na łamach w podobnym kontekście. ;)

.. :devil:

Nawet nie wiedziałem że zdjecie pani MM było na forum.

No cóż.

Ale zagadka nadal aktualna:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

Ja się tak nie bawie tamta zagadka była fajna i ciągle szukałem. Wiedziałem, że biją dzwony ale nie wiedziałem gdzie (szukałem uparcie wśród Fokkerów) a ta nowsza zagadka to Douglas XB-43

A niestety nie wszystko to .....Fokker itp.

Tak to XB-43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pisze i celowo dałem to zdjęcie "dla inteligentny" a nóż widelec ktoś by zaczął szukać w niemczech (flaga na sterze kierunku) Twoja jaskółeczka ma ciekawe malowanie głupio pytać ale z kąd tam czeska gwiazda na ogonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takiej odpowiedzi oczekiwałem. Bo Schwalbe, Jaskółka czy Me-262 do końca właściwe nie było w przypadku tej fotki.

powstała z przemalowanych niemieckich maszyn.

Nie do końca.

 

Twoja jaskółeczka ma ciekawe malowanie głupio pytać ale z kąd tam czeska gwiazda na ogonie?

Tak jak kolega karlem pisał, Czesi wznowili produkcję po wojnie i prowadzili program badawczy, dzięki temu co po Niemcach zostało. Różne źródła różnie podają, że wyprodukowali ok 9szt. S-92 w wersji jednomiejscowej i 3szt CS-92 w wersji dwumiejscowej. Próbowano tym samolotem zainteresować władzę Jugosławii ale Tito kupił co innego (chyba F-86 Sabre) a sami Czesi zaczęli produkować MiG-a 15.

 

Adam P. kolej na Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.