Skocz do zawartości

Pakiet 4S, ładowarka widzi 3S


Viking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeden z moich pierwszych postów na forum, proszę więc o wyrozumiałość. :)

 

Kupiłem 2 pakiety LiPo 4s1p 3300mAh. Po podłączeniu jednego z nich do ładowarki, widzi go ona jako 3S. Drugi rozpoznawany jest dobrze. Pytanie moje jest następujące. Czy taki pakiet mogę spokojnie naładować pomimo złego rozpoznania przez ładowarkę? Czy powinienem zareklamować pakiet u sprzedawcy. Pakiet nie był jeszcze ładowany. Zdążyłem jedynie dolutować końcówkę do kabli zasilających. Żaden z kabelków nie jest oderwany (delikatnie pociągnąłem za każdy).

 

Proszę o informację. Jestem kompletnym nowicjuszem w tych sprawach i oczywiście dziękuję za każdą pomoc. :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie napięcie spadło na tyle, że automatyka "zakwalifikowała" go jako 3S a nie 4S. Wystarczy podnieść jego napięcie powyżej progu dla 4S i automatyka zacznie ładować normalnie (z twojego postu wnioskuję, że ładowarka bez wbudowanego balancera?)

jak to zrobić - znajdziesz na forum, zalecam tylko ostrożność i po "załapaniu" normalnego ładowania zastosowanie balancera do wyrównania cel.

Bo jeśli któraś z cel bardzo niedomaga, to ładowarka dążąc do naładowania sumarycznego pakietu może przeładować sprawną celę, a to może skończyć się nawet pożarem.

Dlatego pakiet umieść w metalowym lub ceramicznym naczyniu typu garnek lub donica, albo w worku do lipoli.

poczytaj tu (wewnątrz linki do innych o tej tematyce)

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=36431

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

 

Ładowarka posiada balancer (Turnigy Acucell-8). Podepnę, podładuję, zobaczę w takim razie co będzie. Martwiłem się, żeby nie skopcić pakietu zanim go choć raz użyję lub zareklamuję. Mam worki do LiPoli, bo jak naczytałem się o płonących czy wybuchających pakietach, to z wrażenia spać nie mogłem, że do domu sobie bombę kupiłem.

 

Pozdrawiam,

 

Faktycznie. Pakiet po mniej więcej 4 minutach ładowania rozpoznaje się już poprawnie. Można zamknąć wątek.

 

Jeszcze raz dziekuję za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ta ładowarka nie rozpoznaje sama ilości cel.(ale mogę się mylić)

Ładowarki iCharger, np. 106B+, rozpoznają ilość cel za pośrednictwem złącza balansera. Jeżeli ładowarka wykryje zbyt niskie napięcie na którejś z cel, zaczyna ładować pakiet małym prądem, aż do uzyskania napięcia bezpiecznego dla pakietu (ok. 3V). Wtedy przełączą się w standardowy tryb i ładuje już prądem ustawionym przez użytkownika. Wypasik :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.