Jump to content

Pakiet 4S, ładowarka widzi 3S


Viking
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Jeden z moich pierwszych postów na forum, proszę więc o wyrozumiałość. :)

 

Kupiłem 2 pakiety LiPo 4s1p 3300mAh. Po podłączeniu jednego z nich do ładowarki, widzi go ona jako 3S. Drugi rozpoznawany jest dobrze. Pytanie moje jest następujące. Czy taki pakiet mogę spokojnie naładować pomimo złego rozpoznania przez ładowarkę? Czy powinienem zareklamować pakiet u sprzedawcy. Pakiet nie był jeszcze ładowany. Zdążyłem jedynie dolutować końcówkę do kabli zasilających. Żaden z kabelków nie jest oderwany (delikatnie pociągnąłem za każdy).

 

Proszę o informację. Jestem kompletnym nowicjuszem w tych sprawach i oczywiście dziękuję za każdą pomoc. :)

 

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Więc pewnie napięcie spadło na tyle, że automatyka "zakwalifikowała" go jako 3S a nie 4S. Wystarczy podnieść jego napięcie powyżej progu dla 4S i automatyka zacznie ładować normalnie (z twojego postu wnioskuję, że ładowarka bez wbudowanego balancera?)

jak to zrobić - znajdziesz na forum, zalecam tylko ostrożność i po "załapaniu" normalnego ładowania zastosowanie balancera do wyrównania cel.

Bo jeśli któraś z cel bardzo niedomaga, to ładowarka dążąc do naładowania sumarycznego pakietu może przeładować sprawną celę, a to może skończyć się nawet pożarem.

Dlatego pakiet umieść w metalowym lub ceramicznym naczyniu typu garnek lub donica, albo w worku do lipoli.

poczytaj tu (wewnątrz linki do innych o tej tematyce)

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=36431

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za informacje.

 

Ładowarka posiada balancer (Turnigy Acucell-8). Podepnę, podładuję, zobaczę w takim razie co będzie. Martwiłem się, żeby nie skopcić pakietu zanim go choć raz użyję lub zareklamuję. Mam worki do LiPoli, bo jak naczytałem się o płonących czy wybuchających pakietach, to z wrażenia spać nie mogłem, że do domu sobie bombę kupiłem.

 

Pozdrawiam,

 

Faktycznie. Pakiet po mniej więcej 4 minutach ładowania rozpoznaje się już poprawnie. Można zamknąć wątek.

 

Jeszcze raz dziekuję za pomoc. :)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że mogę i to właśnie robię. Jednak ta ładowarka rozpoznaje ilość cel. W każdym razie wcześniejsze rady przyniosły właściwy skutek i pakiet rozpoznawany już jest poprawnie. :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to ta ładowarka nie rozpoznaje sama ilości cel.(ale mogę się mylić)

Ładowarki iCharger, np. 106B+, rozpoznają ilość cel za pośrednictwem złącza balansera. Jeżeli ładowarka wykryje zbyt niskie napięcie na którejś z cel, zaczyna ładować pakiet małym prądem, aż do uzyskania napięcia bezpiecznego dla pakietu (ok. 3V). Wtedy przełączą się w standardowy tryb i ładuje już prądem ustawionym przez użytkownika. Wypasik :D
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.