Skocz do zawartości

Budowa ToTo


kubak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego te skrzydła zrobione są z jednego kawałka depronu ? I w którym TOTO został taki patent zastosowany ? No i raczej nie ten dział

W każdym, gdzie nie robi się wzniosu skrzydeł, lecz lotki. Skrzydło wykonane z jednego kawałka jest sztywniejsze i mniej podatne na złamanie w miejscu łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te skrzydła zrobione są z jednego kawałka depronu ? I w którym TOTO został taki patent zastosowany ? No i raczej nie ten dział

W każdym, gdzie nie robi się wzniosu skrzydeł, lecz lotki. Skrzydło wykonane z jednego kawałka jest sztywniejsze i mniej podatne na złamanie w miejscu łączenia.

Nie chodzi mi tu o to co pan napisał. Tylko może niedowidzę, ale wydaje mi się, że to skrzydło nie jest wykonane z żeber tylko z kawałka wyciętego depronu.

 

EDIT:

Skoro są nowe skrzydła to wrzuć fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę zrobić skrzydła z orzebrowaniem balsowym ale czym je pokryć depronem?

a może czymś latwiejszym :)

A co ci się nie podoba w oryginalnym projekcie?

Zapewniam cię, że skrzydło jest wystarczająco mocne. Szkoda marnować drogiej balsy na coś, co zaraz możesz rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to własnego pomysłu model :|

Tytuł sugeruje coś innego. Skoro relacjonujesz budowę "Toto" to buduj "Toto".

Jeżeli budujesz własną konstrukcję, to nadaj jej własne miano i dokładnie zrelacjonuj szczegóły budowy, jak to jest przyjęte w nowych konstrukcjach.

 

Ewentualnie, wspomnij iż jest model modyfikowany, a wówczas dokładnie wskaż i opisz modyfikację. Inaczej wyjdzie plagiat, skoro kopiujesz większość projektu i twierdzisz, że to twój pomysł. To, że jakieś plany są darmowe i powszechnie dostępne i nie uprawnia do ich zagarniania. Autor się nad nimi napracował i geście dobrej woli zezwolił na ich wykorzystywanie do własnych potrzeb czyli budowy modeli na własny użytek.

 

Kopiowanie cudzego planu i podpisywanie się pod nim, w tej kategorii się nie mieści.

Młody wiek nie jest tu wytłumaczeniem.

 

To jak będzie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to własnego pomysłu model :|

Z tego co wiem, do TOTKI są projektu Motylastego... :roll:

 

Odpuść sobie narazie "własne pomysły". Zrób jak Motylasty przykazał, a będziesz zadowolony.

 

 

P.S

 

chcę zrobić skrzydła z orzebrowaniem balsowym ale czym je pokryć depronem?

Proszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz nie przesadzajmy z tymi prawami autorskimi motylasty tez zaporzyczył nazwe od zespołu toto i co z tego - niech nazywa jak chce, choc wskazane jest aby z czysto porzadkowych powodek ja zmienił. Bardziej chodzi mi o sam model - nie za bardzo daje mu szanse latac - najpierw skorzystaj z rozwiazan dla poczatkujacych modelarzy bo brak Ci wiedzy i umiejetnosci i zapraszam do działu od czego zaczac - wydrukowac plany i poskładac model taki jaki ktos doswiadczony zaprojektował i oblatał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.