Jump to content

CESNA 182 PELIKANA


TYTUS62
 Share

Recommended Posts

Witam. Szukam pomocy u właścicieli tego letadla a mianowicie nie mogę uruchomić silnika. Lipol jest naładowany i podłączony jak też i odbiornik .Proszę o pilny kontakt na numer 793410102 lub GG 5562335. Na sygnał z telefonu zaraz sam oddzwaniam. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza rzecz - Czy pracują serwa?

Nie - Podejrzany regulator.

Tak - Odłącz silnik, a jedno serwo podłącz pod kanał gazu. Jeżeli pracuje, to także regulator jest podejrzany - spalony tor siłowy.

Druga rzecz- czy silnik się "buja", jęczy, piszczy, grzeje?

Jeżeli tak - sprawdź czy nie urwał się przewód od uzwojeń (lub od strony regulatora).

Zmierz też na wszelki wypadek Lipo. Może nie jest taki sprawny jak się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Cześć. W sklepie silnik chodził ale nie zwróciłem uwagi co i jak podłączone. Do odbiornika podłączone były serwa od sk i sw /aparatura w mod 2/ . W modelu silnik jest sprzężony z sk i efekt jest taki że sk działa a silnik nie a p[o wyłączeniu nadajnika w modelu panuje dziwny nieopisany ruch. W sklepie byłem z aparaturą,odbiornikiem i modelem. Właściciele tego modelu cesny Pelikana znają chyba temat. Czekam na wsparcie bo szkoda ładnej pogody. :D:)

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Dzięki pomocy na forum ulotniłem dzisiaj swoją Cesnę se stajni Pelikana. Niestety nie mam żadnej filmowej dokumentacji. Jak na pierwsze loty modelem RC z napędem to uważam że stosunek 4 lotów do jednego kreta jest do przyjęcia. Niestety statecznik pionowy pękł przy kadłubie no i osłona silnika ucierpiała. Ale to kosmetyka. Ta Cesna to przedsmak tego co mnie czeka. :D Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.