Skocz do zawartości

CESNA 182 PELIKANA


TYTUS62
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pomocy u właścicieli tego letadla a mianowicie nie mogę uruchomić silnika. Lipol jest naładowany i podłączony jak też i odbiornik .Proszę o pilny kontakt na numer 793410102 lub GG 5562335. Na sygnał z telefonu zaraz sam oddzwaniam. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz - Czy pracują serwa?

Nie - Podejrzany regulator.

Tak - Odłącz silnik, a jedno serwo podłącz pod kanał gazu. Jeżeli pracuje, to także regulator jest podejrzany - spalony tor siłowy.

Druga rzecz- czy silnik się "buja", jęczy, piszczy, grzeje?

Jeżeli tak - sprawdź czy nie urwał się przewód od uzwojeń (lub od strony regulatora).

Zmierz też na wszelki wypadek Lipo. Może nie jest taki sprawny jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W sklepie silnik chodził ale nie zwróciłem uwagi co i jak podłączone. Do odbiornika podłączone były serwa od sk i sw /aparatura w mod 2/ . W modelu silnik jest sprzężony z sk i efekt jest taki że sk działa a silnik nie a p[o wyłączeniu nadajnika w modelu panuje dziwny nieopisany ruch. W sklepie byłem z aparaturą,odbiornikiem i modelem. Właściciele tego modelu cesny Pelikana znają chyba temat. Czekam na wsparcie bo szkoda ładnej pogody. :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki pomocy na forum ulotniłem dzisiaj swoją Cesnę se stajni Pelikana. Niestety nie mam żadnej filmowej dokumentacji. Jak na pierwsze loty modelem RC z napędem to uważam że stosunek 4 lotów do jednego kreta jest do przyjęcia. Niestety statecznik pionowy pękł przy kadłubie no i osłona silnika ucierpiała. Ale to kosmetyka. Ta Cesna to przedsmak tego co mnie czeka. :D Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.